Mikulov, 608374535, phejl@lednice.org, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Svatý Kopeček, město, památky, okolí, soukromí, akce, mapa, otevírací doba
Mikulov, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Reistna, Hraniční zámeček, město, okolí, soukromí, podzemí, akce, salon vín, mapa, otevírací doba
 

Romantický Mikulov
Stravování

 
restaurace - kapacity, otevírací doby a ceny - seznamy a kontakty


Restaurace
Vinárna Fajka Vinárna Fajka - Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru Mikulova do stylové, nově otevřené Vinárny Fajka! Najdete nás hned pod zámeckými hradbami, takže cetrum Mikulova neopustíte ani na chvilku. Naše prostory jsou vhodné jak pro individuální oslavy, tak i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značekové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čaje Teavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), nakládané grilované koleno s úpravou na přání hosta, doutníky. V Penzionu Fajka prožijete svou dovolenou naplno! Zrekonstruovali jsme pro Vás historický objekt v centru Mikulova, těsně pod hradbami Mikulovského zámku. Odtud Vás snadno vylákají procházky zámeckým parkem (vchod cca 30m) nebo náměstím (100 m). Pro ty, které víc než Zámek, Dietrichštejnská hrobka nebo nedaleký Lednicko-Valtický areál zajímá příroda, jsou velkým lákadlem Pálava se svým unikátním ekosystémem a jeskyně pod Turoldem. Ať už se rozhodnete jakkoli, pro všechny Vaše aktivity Vám poskytneme zázemí a ubytujeme Vás ve dvou až čtyřlůžkových pokojích (sociální zařízení, lednice, TV). Zdarma je venkovní parkoviště (kamerový systém). Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a penzion. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Restaurace Eat Art Gallery Restaurace Eat Art Gallery - Výstavní a požitková galerie pro všechny smysly. Atrium, vinný sklep, stylová restaurace a penzion. Restaurovaný objekt uprostřed inspirujícího centra Mikulova spojuje požitek z umění, gurmánství i vína. Pořádání výstav tématicky spojených s EAT-ARTem, sortiment vybraného zboží dárkového charakteru a suvenýrů umělecké kvality. Prostory galerie samozřejmě slouží i hostům penzionu k podávání snídaní a k nabídce jednotného menu speciálně sestaveného dle receptů „zapomenuté“ české kuchyně. Připravujeme kulinářská překvapení. Krom EAT-ART eventů pořádáme kulinářské kurzy a semináře, jejichž cílem by mělo být obnovení tradiční české kuchyně a umělecké pojetí její přípravy. Kurzy se pořádají pod vedením majitelky galeire Jitky Plesz, která také od roku 1988 vyučuje na soukromé Vídeňské umělecké škole. Připravujete důležité obchodní jednání, chcete udělat dojem na partnera či odměnit spolupracovníky nebo plánujete zvýšit jejich motivaci? Nabízíme Vám v centru krásného města Mikulova příjemné prostředí v nově zrenovovaném, malém, útulném historickém objektu skvělé gurmánské zážitky. Přístup: z dolního konce náměstí doleva dolů ulicí Kapucínskou, na rohu znovu doleva. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion a vinný sklep. Tel.: 519512768, 724900204, e-mail: info@eatartgallery.eu.
Hospůdka U Michala Hospůdka U Michala - Srdečně Vás zveme do mašho ubytování a stylové hospůdky v Brodě nad Dyjí, nedaleko Mikulova. Po celý rok Vám nabízíme vlídnou obsluhu, chlazené i teplé nápoje, skvělá jihomoravská vínka a drobné pochoutky. Omlouváme se, ale zatím nevaříme. Součástí naší hospůdky je příjemné venkovní posezení. Účastníme se akce "Zelené pivo na Zelený čtvrtek". V létě pořádáme hudební festival Bluegrass na vinici. Zastavte se u nás během Vašeho výletu či putování po Jižní Moravě. Budete se rádi vracet, stejně jako se rádi vracejí naši stávající zákazníci. Přístup: silnice Brno-Vídeň, před Mušovskými jezery odbočte směrem Pasohlávky nebo za Mušovskými jezery odbočte směrem na Dolní Dunajovice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a Ubytování Brod nad Dyjí. Tel.: 728657348, 728682857, e-mail: hospudkaumichala@seznam.cz.
Restaurace Pod radnicí RESTAURACE POD RADNICÍ - se nachází v historickém centru malebného vinařského městečka Mikulova. Kromě restaurace o kapacitě 70 míst nabízíme našim hostům v letních měsících posezení na zahrádce s výhledem na barokní zámek, Dietrichsteinskou hrobku, morový sloup a historické domy mikulovského náměstí. Posezení pod vinnou pergolou ve dvoře restaurace je chladivou oázou v horkých letních dnech. Naše restaurace má také nekuřácký salónek. Hosté ocení výběr z bohatého jídelního lístku. Projekce na plátno 214 x 214 cm (sportovní přenosy apod.). Možnost připojení k Internetu prostřednictvím Wi-Fi zdarma. Jsme samozřejmě k dispozici všem návštěvníkům Mikulova - individuálním turistům, rodinám, přátelům i skupinám. Náš profesionální tým pro Vás zajistí rauty, prezentace, firemní večírky i soukromé oslavy v naší restauraci nebo ve Vámi určených prostorách. Připravíme speciality studené i teplé kuchyně a zhotovíme několik variant menu dle Vašeho přání. Přístup: horní konec náměstí, radnice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, Vinný sklep U maršála, Víno Šimák. Tel.: 519323848, 775171479, e-mail: info@restauracemikulov.cz.
Restaurace Alfa Restaurace Alfa - Vážení návštěvníci, srdečně Vás zveme do naší nádherná restaurace v historické rekonstruované sgrafiti budově přímo na mikulovském náměstí. K dipozici je Vám velký sál, salonek a pivnice. Naše vyhlášená kuchyně i obsluha Vám ráda poskytne potěšení z jídla i pití. Na čepu máme dobře chlazený Staropramen. V klidu si můžete užít dobrého moravského vínka. Poskytujeme služby pro individuální turisty, skupiny, rodiny, přátele... Pořádáme společenské i firemní akce. Jsme zde také pro turistické zájezdy, kongresovou, obchodní a incentivní turistiku. Přijďte k nám na oběd, večeři, občerstvení během prohlídky Mikulova nebo prostě na dvě deci či lahvinku vína. Budete spokojeni, tak jako jsou spokojeni naši stávající zákazníci, kteří se k nám rádi vracejí. Přístup: rohový bílý dům s černými sgrafiti v horní části náměstí. Tel.: 519511685, 602773852.
Zámecká restaurace Daniely Valentové Zámecká restaurace Daniely Valentové - penzion, restaurace a vinný sklep v jednom objektu, gastronomické a sklepní služby zahrnují posezení v restauraci, ve sklepě, ve stodole či na zahrádce, řízenou degustaci, občerstvení, hostiny, rauty, prodej vín a uskladnění vín ve sklepních boxech, cimbálové muziky či country kapely, poskytujeme služby pro individuální turisty, cykloturisty, skupiny i firmy, naše firemní akce jsou vyhlášené, Úvaly leží v údolí na okraji hezké pahorkatiny. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy, penzion a vinný sklep. Tel.: 608828297, 776245851, e-mail: rocarkova@sklepuvaly.cz.
domů - nahoru

Kapacity, otevírací doby a ceny
Svátky se řídí kalendářem České republiky.
Peněžní kurzy: 1 Euro = 27 Kč, 1 americký dolar = 21 Kč, 1 Slovenská koruna = 0.90 Kč.

Penzion a vinárna Fajka - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
2-4 lůžkové pokoje.
Celkem 8 lůžek.
Vinárna: 40 osob plus venkovní posezení.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
1 lůžko: 600 Kč/noc.
2 lůžka: 1000 Kč/noc.
3 lůžka: 1300 Kč/noc.
4 lůžka: 1500 Kč/noc.

Eat Art Gallery - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Pokoje: 1 x 2, 2 x (2+1).
Celkem 3 pokoje, 6 lůžek, 2 přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Zde je náš ceník.

Ubytování Brod nad Dyjí - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
10 dvojlůžkových pokojů, 20 lůžek.
Sál: 40 míst.
Venkovní posezení: 30 míst.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den. Ceny:
1 noc: 350 Kč/osoba/noc.
2 noci: 300 Kč/osoba/noc.
Týden: 250/osoba/noc.
Úschovna kol: zdarma.
Parkování v objektu: zdarma.
Při rezervaci se hradí záloha 30% z ceny. Rezervace je závazná po uhrazení a připsání zálohy na účet.
V případě nenastoupení k pobytu je záloha nevratná.

Restaurace Pod radnicí - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacity:
Restaurace: 70 míst.
Zahrádka u kašny: 26 míst.
Zahrádka ve dvoře: 44 míst.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Polední menu
Jídelní lístek
Nápojový lístek
Vinný lístek

Penzion a vinný sklep Valentová - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj: 9 x 2 = 18 lůžek.
Třílůžkový pokoj standard: 3 x 3 = 9 lůžek.
Třílůžkový pokoj s balkonem: 1 x 3 = 3 lůžka.
Čtyřlůžkový pokoj - mezonet: 1 x 4 = 4 lůžka.
Čtyřlůžkový apartmán (2 pokoje): 1 x (2+2) = 4 lůžka.
Celkem: 15 pokojů, 38 lůžek, možnost přistýlek.
Restaurace: 40 osob.
Celková kapacita areálu: 140 míst k sezení.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Pokoj, obsazený 2ma a více osobami: 750 Kč/osoba/noc.
Pokoj, obsazený jednou osobou: 950 Kč/osoba/noc.
Dětská postýlka: zdarma.
Dítě do 3 let bez nároku na lůžko: zdarma.
Dítě od 3 do 12 let: 460 Kč/osoba/noc.
Všechny pokoje areálu: 23000 Kč/noc.
Při pobytu 7 nocí zaplatíte jen 6 nocí.
Ceny ubytování jsou včetně snídaně, poplatku za ubytování, turistického poplatku a DPH.
Přijímáme veškeré platební karty.
Poskytujeme slevy pro větší skupiny a cestovní kanceláře. Informace Vám rádi poskytneme telefonicky nebo emailem.
Ubytování hostů probíhá v den příjezdu do 18 hodin.
Opožděný příjezd nám prosím sdělte předem na níže uvedený kontakt.
Kontakt: paní Bohuslava Ročáková, tel. 519 352 222, email rocarkova@sklepuvaly.cz.

domů - nahoru

Seznamy a kontakty
Mikulov - služby a atrakce - seznamy a kontakty
domů - nahoru
© Petr Hejl