Mikulov, 608374535, phejl@lednice.org, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Svatý Kopeček, město, památky, okolí, soukromí, akce, mapa, otevírací doba
Mikulov, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Reistna, Hraniční zámeček, město, okolí, soukromí, podzemí, akce, salon vín, mapa, otevírací doba
 

Romantický Mikulov
Ubytování

 
hotely - penziony - noční kluby - kapacity, otevírací doby a ceny - seznamy a kontakty


Hotely
Hotel Golf Garni Hotel Golf Garni - Stylový hotel Golf Garni*** byl otevřen v roce 2009 nedaleko historického centra jihomoravského města Mikulov, které je jedním z nejkrásnějších koutů Jihomoravského kraje a celé České republiky. Ubytovaní hosté získají možnost prožít krásné chvíle pod dominantou Svatého kopečku s kostelem sv. Šebestiána, nedaleko historického náměstí, zámku, židovských památek a dalších kulturních, církevních i přírodních zajímavostí města a okolí. Hotel Golf Garni*** nabízí ubytování ve 13 dvoulůžkových pokojích (včetně dvou pro hendikepované), o celkové kapacitě až 40 lůžek. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, vybaveny sociálním zařízením, SAT-TV, připojením na Internet a kartovým systémem. Snídaně jsou podávány formou bohatého buffee přímo v objektu. U hotelu je uzavřené, kamerovým systémem hlídané parkoviště a úschovna kol, lyží, event. golfových bagů. Hotel Golf Garni je ideálním místem pro pořádání firemních akcí, školení, seminářů, obchodních jednání i rodinných oslav. Mikulov a nejbližší okolí nabízí širokou škálu sportovních a relaxačních možností (rezervace Vám zajistíme): wellness, whirlpool, solná jeskyně, sauna, masáže, lázeńské a rehabilitační služby, spinning, fitness, pilates, overball, bodyform, powerjóga, squash, tenis, stolní tenis, sálová kopaná, fitness, volejbal, nohejbal, bowling, vyhlídkové lety balonem, cykloturistika, nordic walking, jízdy na koních po vinařských stezkách s průvodcem, jízdy na čtyřkolkách nebo vojenským vozidlem, koupání v termálním bazénu či aquaparku Laa an der Thaya. Golf můžete hrát "za kopcem", na hřišti v nedalekém Poysdorfu (nedalekem myslíme 10 – 15 minut autem). Toto golfové hřiště bylo vyznamenáno jako nejkrásnější nové hřiště v Rakousku. 18 - jamkové hřiště se nachází uprostřed vinic, ovocných sadů a polí. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), hotel je po 30 m na pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, vinný sklep a Golf Veltlinerland Poysdorf.
Hraniční zámeček Hraniční zámeček - hotel, restaurace a vinný sklep v nádherně zrenovované památce UNESCO, nejhezčí v regionu, užijte si šlechtického života, architektonický skvost uprostřed malebné přírody, areál na břehu velikého rybníka (Hlohovecký rybník, vodní ptáci), trávník, pěšinky, sochy, noční osvětlení, východisko několika turistických tras, stylové historické prostředí, klid, pohoda, venkovní posezení, krásný výhled, restaurace (výborná kuchyně, vybraná vína), kavárna, salonky, terasa, kongresový sál, sauna, fitness, půjčování (kola, sportovní potřeby), elektronické parkoviště, bezbariérový přístup, vinný sklep, živá hudba, procházky a vyjížďky do okolí, jízda na koni a v kočáře, souhrnně ideální pro ozdravný pobyt, odpočinek a regeneraci. Přístup: z Lednice po silnici směr Valtice, po 3 km odbočte vpravo do Hlohovce, projeďte obcí až k zámečku. Viz též Hraniční zámeček - kapacity, otevírací doby a ceny, Hraniční zámeček - fotografie, Hraniční zámeček - mapy, restaurace Hraniční zámeček a vinný sklep Hraniční zámeček.
Hotel Akademie Hotel Akademie - známý jihomoravský seminární hotel, ***, Slovácko, nedaleko Lednicko-valtického areálu, Pálavy, slovenských a rakouských hranic, ideální místo pro kongresovou, pobytovou a tranzitní turistiku, firemní akce, konference, školení, semináře, prezentace výrobků a služeb, rodinné oslavy, promoce, svatební hostiny, 51 pokojů (44x2, 6 apartmá, 1 bezbariérový pokoj, možnost přistýlky, toaleta, sprchový kout, apartmá s vanou, TV satelit, telefon, budík, lednice, fén, dětská postýlka), restaurace (85 míst), bar, letní terasa, 5 seminárních sálů (klimatizace, variabilní uspořádání), VIP salonek, PC učebna, sklepní vinárna původně z 15. století, relaxační centrum (fitness, stolní tenis, elektronické šipky, ruské kuželky, petanque), venkovní bazén, bohatá snídaně formou bufetu v ceně noclehu, hotelové parkoviště (i pro autobusy), zdvojený WiFi Internet, možnost ubytovat Vašeho psa či kočku, zabezpečení kartovým systémem, rodinná a přátelská atmosféra, příjemný servis, široký výběr jídel české a mezinárodní kuchyně, občerstvení, celodenní stravování, hostiny, rauty, grilování, skvělá moravská vína, nevtíravá hudba, audiovizuální technika (video, CD, DVD, mikrofony, zpětné projektory, vizualizér, videodatové projektory, laserová ukazovátka, CRT a plasma TV, domácí kino, velká promítací plátna, flipcharty, magnetická tabule, pinwand, laptopy), sauna s bazénkem, infračervená prohřívací kabina, masážní sprcha, vířivý bazén, solárium, klasické masáže, aromamasáže, půjčovna kol, půjčovna skútrů, směnárna nonstop, taxi, praní a žehlení prádla. Přístup: seminární Hotel Akademie - Velké Bílovice, dálnice Brno-Bratislava, odbočka na Velké Bílovice (na sever), 2 km, ve Velkých Bílovicích odbočte doprava na ulici Zahradní. Viz též Hotel Akademie - kapacity, otevírací doby a ceny, Hotel Akademie - fotografie, Hotel Akademie - mapy, Restaurace Akademie, Sklepní vinárna Akademie, hotelová dependance Vila Jarmila - Velké Bílovice, Vila Klára - Horní Smokovec - Vysoké Tatry, seminární Hotel Akademie Hrubá Voda - sousedství říčky Bystřice, rozhraní Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku a seminární Hotel Akademie Naháč - Posázaví.
domů - nahoru

Penziony
(penziony, hostely, priváty, ubytování v soukromí)

Penzion Frope Penzion Frope - Rodinný penzion FROPE se nachází v klidné části Mikulova jen 5 minut chůze od historického centra. Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaném objektu v 2,4 a 5-ti lůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou, toaletou a televizí. Ve společných prostorách máte k dispozici ledničku k uchování vašich potravin a mikrovlnou troubu. Součástí penzionu je i uzavřený dvůr v selskén stylu, kde je možno za příznivého počací posedět a ugrilovat si něco dobrého k snědku(na přání zajistíme). Samozřejmostí je pak uzavřené parkoviště a možnost úschovy jízdních kol. V penzionu vaříme specialitu - pivo Mamut. Přístup: z náměstí směrem dolů na křižovatku, poté pokračujte dolů ulicí Piaristů, Penzion Frope je na dolní křižovatce po levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany; Penzion Frope je na křižovatce po pravé straně. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie,mapa a Pivovar Mamut. Tel.: 725104085, e-mail: penzion-frope@centrum.cz.
Penzion Turold Penzion Turold - Naše apartmány jsou situovány přímo nad objektem vinařství na úpatí chráněné krajinné oblasti asi 100 m od Turoldských jeskyní. Apartmán 1: 6 osob + 1 přistýlka, samostatný domeček o dvou pokojích, které jsou propojeny kuchyňkou (lednice, vařič, dřez, základní nádobí), domeček má vlastním sociální zařízení a oplocenou předzahrádku s grilem a nezávislým vstupem. Ubytování je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a pro dlouhodobější pobyt. Apartmány 2, 3: každý pro 3 osoby + 1 přistýlka, jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutkem (lednice, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, dřez, základní nádobí). Před vchodem je zastřešené venkovní posezení. K dispozizi je vinotéka a půjčovna kol. Produkce našeho vinařství je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, vinotéka, vinařství a půjčovna kol. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Penzion a restaurace Eat Art Gallery Penzion a restaurace Eat Art Gallery - Výstavní a požitková galerie pro všechny smysly. Atrium, vinný sklep, stylová restaurace a penzion. Restaurovaný objekt uprostřed inspirujícího centra Mikulova spojuje požitek z umění, gurmánství i vína. Nabízíme 3 ubytovací jednotky nadstandardní kvality s vinařskými názvy "Portugal, Veltlín a Champagne". Pokoje jsou vybavené sociálním zařízením, stylovým nábytkem, moderními doplňky, TV, připojením na Internet a minibarem. Možnost ubytování se psy, masáže přímo na pokojích, servírování snídaně do pokojů. Prostory galerie slouží k podávání snídaní a k nabídce menu speciálně sestaveného dle receptů „zapomenuté“ české kuchyně. Připravujete důležité obchodní jednání, chcete udělat dojem na partnera či odměnit spolupracovníky nebo plánujete zvýšit jejich motivaci? Nabízíme Vám v centru krásného města Mikulova příjemné prostředí v nově zrenovovaném, malém, útulném historickém objektu skvělé gurmánské zážitky dle Vašeho přání. Přístup: z dolního konce náměstí doleva dolů ulicí Kapucínskou, na rohu znovu doleva. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, restaurace a vinný sklep. Tel.: 519512768, 724900204, e-mail: info@eatartgallery.eu.
Penzion a vinárna Fajka Penzion a vinárna Fajka - V Penzionu Fajka prožijete svou dovolenou naplno! Zrekonstruovali jsme pro Vás historický objekt v centru Mikulova, těsně pod hradbami zámku. Odtud Vás snadno vylákají procházky zámeckým parkem (vchod cca 30m) nebo náměstím (100 m). Pro ty, které víc než zámek, Dietrichštejnská hrobka nebo nedaleký Lednicko-Valtický areál zajímá příroda, jsou lákadly Pálava s unikátním ekosystémem a jeskyně pod Turoldem. Pokud Vám po tom všem zbyde ješte spousta energie, využijte rozsahlé sítě místních cyklostezek, nebo podnikněte výlet na Novomlýnské nádrže. Pro Vaše aktivity Vám poskytneme zázemí a ubytujeme Vás ve dvou až čtyřlůžkových pokojích (vlastní sociální zařízení, lednice, TV). Pro hosty je zdarma venkovní parkoviště (kamerovým systém). Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru do stylové Vinárny Fajka! Naše prostory jsou vhodné pro individuální oslavy i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značekové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čajeTeavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), nakládané grilované koleno s úpravou na přání, doutníky... Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a vinárna. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Penzion Fontána Penzion Fontána - Vítáme Vás v rodinném penzionu, který se nachází v srdci města Mikulova, perle Jižní Moravy. Penzion je v historické zrekonstruované budově, ve velmi příjemném prostředí, na okraji historického centra. Celoročně nabízíme příjemné ubytování, nerušené příjemné posezení na uzavřeném nádvoří penzionu s možností grilování. Součástí penzionu je plně vybavená kuchyňka. Parkování v uzavřených prostorách penzionu. Cykloturisté mají svá kola rovněž dobře uschována. V penzionu je hostům trvale k dispozici nabídka sudových, lahvových a archivních vín. Vína jsou hostům běžně k dispozici v lednicích, takže si tato mohou ochutnat v kteroukoliv denní či noční dobu. Z penzionu to máte všude blízko. Historické náměstí a zámek jsou vzdáleny pět minut chůze, k výstupu na Svatý kopeček se dostanete po šesti minutách a autobusové nádraží je pouhých sto metrů. Vzhledem k umístění pokojů do dvora nejsou hosté rušeni městským provozem. Těšíme se na Vaši návštěvu! Přístup: z náměstí směrem dolů na křižovatku, poté pokračujte dolů na ulici Piaristů, penzion je po pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie a mapa. Tel.: 519510241, 732332363, e-mail: fontana@razdva.cz.
Penzion Baťa Penzion Baťa - náš penzion se nachází v klidné části Mikulova v bezprostřední blízkosti Kozího hrádku a jeskyní Turold. K ubytování nabízíme 2 apartmány, které jsou nově vybudovány. Vybavení každého apartmánu: 3 samostatná lůžka, rozkládací sedací souprava pro 2 osoby, barevná TV, kuchyňský kout s ledničkou, elektrickým sporákem, varnou konvicí a nádobím, sociálni zařízení (sprchový kout, WC). Umožňujeme úschovu kol a parkování před penzionem. Za penzionem je venkovní krb s možností posezení. Přístup: z horní části náměstí nahoru ulicí Brněnskou, po cca 50 metrech dobočte doprava ulicí Gagarinovou, po cca 500 metrech odbočte nalevo nahoru ulicí U lomu a jste přímo u penzionu. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy a Penzion Kiwi. Tel.: 519511921, 777183552, e-mail: d.batova@seznam.cz.
Penzion Kiwi Penzion Kiwi - Vítáme Vás v našem zcela nově postaveného penzionu. Penzion Kiwi nabízí ubytování v 10 pokojích. Kapacita penzionu je 20 lůžek s možností 15 přistýlek. TV, SAT možnost připojení k Internetu je ve všech pokojích. Zdarma umožňujeme úschovu kol a parkování před penzionem. K parkování lze využít i garáž (3 parkovací místa) za poplatek 50 Kč/den. Dostupnost: centrum - asi 10 min pěšky, bowling a elektronické odpaliště golfu - 3 min pěšky. Sportovní a rekreační aktivity v Mikulově: koupaliště, tenisové kurty, jezdecký klub, půjčovny kol, fotbal, tělocvična, fitness, solná jeskyně a další. K ubytování Vám nabízíme i náš další penzion Baťa, který se nachází v romantickém prostředí nedaleko přírodní památky Turold. Přístup: Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulice Vídeňská), druhou ulicí odbočte doprava (ulice U bažantnice); z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově doleva vzhůru ulicí Vídeňskou, druhou ulicí odbočte doleva (ulice U bažantnice). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy a Penzion Baťa. Tel.: 519511921, 777183552, e-mail: d.batova@seznam.cz.
Penzion Moravia Penzion Moravia - je v zrekonstruované budově, v příjemném, čistém a klidném prostředí historického centra města Mikulov. Máme 6 pokojů. Přesto že se nalézáme téměř v centru, kde je noční ruch, naše zapadlá ulička poskytuje opravdu klid. Pokoje jsou vybaveny sprchou, WC a TV. Je zde úschovna kol. Parkování je před objektem, vozidlo můžete kontrolovat pomocí TV. V blízkosti penzionu se nalézá mnoho restaurací, kaváren, obchůdků i vinoték. Na pokoji vás čeká překvapení - láhev osvěžujícího vína. Město Mikulov leží pod Pálavou, na hranici s Rakouskem. Uvítá Vás ze všech směrů nádherným jedinečným panoramatem se siluetou barokního zámku, středověkou věží Kozího hrádku a Svatým kopečkem. Užijete si atrakce, které se zde v této historické a vinařské oblasti přímo nabízejí. Ve městě máme nové městské koupaliště, squash, bowling… Můžeme Vám zajistit návštěvu vinného sklípku, včetně degustace či cimbálové muziky. Přístup: na horním konci náměstí doprava dolů ulicí Českou, odbočte Poštovní ulicí doleva, penzion je po 30 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a Vinařství Jiha Mikulov. Tel.: 774634568, e-mail: moravia@penzion.com.
Penzion Jola Penzion Jola - Penzion Jola se nachází v centru starobylého vinařského města Mikulova. Město poznáte snadno, uvítá Vás ze všech směrů svým nádherným, jedinečným panaromatem se siluetou barokního zámku, středověkou věží Kozího hrádku a Svatým kopečkem. Nabízíme celoroční ubytování - provoz nonstop. Jsou Vám k dispozici 3 pokoje (2x2 a 1x4 lůžka) s možností přistýlky (na každém pokoji je koupelna a WC), společné prostory - lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice, kuřácký koutek, parkoviště přímo u penzionu, úschovna kol a půjčovna kol cca 300 m od penzionu. V Mikulově i okolí je řada památek, krásná příroda a mnoho možností pro příjemné užití volného času (koupaliště Riviéra, Novomlýnské nádrže - Mušov - možnost surfování, jeskyně Turold, naučná stezka CHKO Pálava, cyklotrasy: Pálavské vrchy, Lednicko-valtický areál...). Přijeďte si příjemně užít víkend či dovolenou. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie a mapa. Tel.: 539029285, 723138914, e-mail: j.kaczmarska@atlas.cz.
Stáje Hlavenka - Jezdecký klub Mikulov Stáje Hlavenka - Jezdecký klub Mikulov Stáje Hlavenka - Jezdecký klub Mikulov - rodiný statek, kvalitní ubytování za bezkonkurenční cenu, restaurace, krásná krajina uprostřed polí a vinic, jízdu na koních pro začátečníky i pokročilé, výuka, vyjížďky do okolí, koupání, cyklotrasy, pokoje jsou v rekonstruovaném podkroví nad stájemi, kapacita 8x2 (na pokoji až 2 přistýlky, koupelna, WC, TV), večery při sklence vína, ohniště, travnaté plochy pro hry, pobyt je ideální pro ty, kteří hledají soukromí, klid a pohodu, dobré místo pro rodiny s dětmi (poníci), přijet můžete i s vlastním koněm, ustájení, jezdecký areál (hala, jízdní plochy), pastviny, tréninky, závody, hipoterapie, nocleh také ve vlastním stanu nebo pod "širákem", pořádáme i firemní akce (víno, hudba, koně, čtyřkolky, paintball...), narozeniny, promoce, Silvestry... Přístup: pěšky nebo kole: z centra Mikulova jděte po staré valtické silnici (Komenského, Vídeňská a Valtická ulice), na kraji města odbočte po cestě šikmo doleva, jděte pod Svatým Kopečkem cca 1 km, po příchodu na asfaltovou silničku odbočte doprava do údolí, na konci silničky je náš penzion, autem: z centra Mikulova jeďte směrem na Milovice (Gagarinova, Hniliště a Bezručova ulice), na konci města odbočte šikmo doprava, ještě po staré dlážděné a poté asfaltové silnici cca 2 km dolů do údolí, na konci silnice je náš penzion. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy a Jezdecký klub Mikulov. Tel.: 737319753, 732817507, e-mail: lubomir.hlavenka@seznam.cz.
Penzion Ivka Penzion Ivka - Najdete nás v malebném prostředí vinařských vesniček pod Pálavou v obci Pavlov. Obec Pavlov se nachází v chráněné krajinné oblasti Pálava, která navazuje na Lednicko-valtický areál se spoustou kulturních památek. Kousek od nás je několik vinných sklípků, kde můžete prožít příjemný večer u vínka, cimbálky apod. Hned pod Pavlovem se rozkládají Novomlýnská jezera. Pavlov je ideální místo pro cyklistiku, vodní sporty a pěší tůry. V našich prostorách se nachází: 3 ložnice, kuchyně, krb, WC, nová luxusní koupelna z masážním koutem. Přístup: silnice Dolní Věstonice - Lednice, odbočte nahoru na Pavlov, Penzion Ivka je na dolním náměstí. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie a mapa. Tel.: 732623423, e-mail: podpalavou@seznam.cz.
Ubytování Brod nad Dyjí Ubytování Brod nad Dyjí - Rádi bychom Vás chtěli pozvat do našeho ubytovacího zařízení s hospůdkou. Nacházíme se v malé obci na jihu Moravy, 13 km od Mikulova, na dohled od Pálavy a kousek od Novomlýnských nádrží. Obcí prochází cyklistická stezka Brno-Wien. Máte k dispozici 6 pokojů, 22 lůžek (pokoje mají sociální zařízení, TV a Wi-Fi). K dispozici je společná kuchyň. Nabízíme Vám klidné, příjemné a pohodlné prostředí s rozsáhlými možnostmi zábavy (turistika, cykloturistika, koupání, rybaření...) a především dobré víno. Je zde také možnost využití minerálního pramene v hotelu Termal Mušov (Autokemp Merkur - Pasohlávky). Součástí naší hospůdky je příjemné venkovní posezení. V létě pořádáme hudební festival Bluegrass na vinici. Zastavte se u nás během Vašeho výletu či putování po Jižní Moravě. Budete se rádi vracet, stejně jako se rádi vracejí naši stávající zákazníci. Přístup: silnice Brno-Vídeň, před Mušovskými jezery odbočte směrem Pasohlávky nebo za Mušovskými jezery odbočte směrem na Dolní Dunajovice. Přístup: silnice Brno-Vídeň, před Mušovskými jezery odbočte směrem Pasohlávky nebo za Mušovskými jezery odbočte směrem na Dolní Dunajovice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a Hospůdka U Michala. Tel.: 728657348, 728682857, e-mail: hospudkaumichala@seznam.cz. Tel.: 728657348, 728682857, e-mail: hospudkaumichala@seznam.cz.
Penzion a vinařství Milan Kosík Penzion a vinařství Milan Kosík - Penzion je součástí rodinné vinařské firmy. V budově penzionu je jedenáct pokojů (samostatné sociální zařízení) s celkovou kapacitou 42 lůžek, penzion je postaven nad vinným sklepem. Součástí penzionu je místnost pro degustaci vín. Penzion je umístěn v malebné obci Perná ležící na úpatí Pavlovských vrchů. Svým umístěním je penzion vhodný nejen pro milovníky vína, ale i pro turistiku. Blízké okolí nabízí spoustu vyžití. Především, je to Pálava, krátké nevysoké pohoří dominující v rovině Podyjí. Pálava je ozvláštněna výraznými pozůstatky minulosti, zříceninanmi strážných a rodinných hradů. I pro cykloturistiku je zde spousta nepříliš vzdálených cílů. Ať je to prohlídka zámku v překrásném městečku Mikulov, návštěva Valticko-Lednického areálu s úchvatným zámeckým parkem v Lednici, nebo rekreace u jezer přehradní nádrže Nové mlýny. U nás si můžete půjčit kola. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též Penzion Milan Kosík - kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, vinný sklep a vinařství. Tel.: 724795964, 721 807 951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Penzion a vinařství U Maňáků Penzion a vinařství U Maňáků - - Ideální příležitost pro různé firemní akce nebo školení, ale také pro přátelská setkání a rodinné oslavy včetně noclehu (45 osob). Penzion stojí v horní části obce Perná. Apartmány jsou rodinného typu. Možnost využití venkovní terasy, krytého altánu se zahradním grilem, bazénu, otevřeného parkoviště, úschovny kol i písečného kurtu pro volejbal. Přijměte naše pozvání do světa harmonické chuti, vyzrálé plnosti, jemné kořenitosti, šťavnaté svěžesti a osobité vůně vína. A dovolte nám, abychom Vám naservírovali Velmi Intenzivní Prožitek, protože taková jsou vína z nové kolekce GENIUS VITIS® (prezentováno na slavnostním předávání filmových cen Český lev 2008). Rádi pro vás na objednávku připravíme Setkání s vínem - příjemné posezení s prohlídkou sklepů, řízenou degustací či ochutnávkou vín, bohatou hostinou a to vše za doprovodu cimbálové muziky. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru, náš penzion je před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, vinný sklep a vinařství. Tel.: 739379912, 739379865, e-mail: Manak.Josef@seznam.cz.
Levné ubytování Jižní Morava - Bulhary Levné ubytování Jižní Morava - Bulhary - Nabízíme Vám levné ubytování v obci Bulhary na Jižní Moravě. Ideální pro celou rodinu i s malými dětmi nebo pro partu rybářů. Ubytování je v podkrovním bytě v rodinném domku. Rozloha bytu je 168 m2. Nabízíme: 3 pokoje (dvoulůžkový, třílůžkový a ještě jeden třílůžkový), společenskou místnost, koupelnu a toaletu. Pokoje jsou vybaveny televizorem. Společenská místnost je vybavena TV s videem a DVD, SAT a radiem - hifi. K dispozici máte též notebook s připojením na Internet - užívání v ceně. Za příznivého počasí můžete využít gril a posedět na zahradě. To můžete spojit s ochutnávkou místních vín. Můžete také použít gril na opékání selete či ryb, rádi Vám grilované pochoutky připravíme. Pro děti máme připraveno pískoviště, bazén a vodní dráhu. Parkování auta je možno na soukromém parkovišti před objektem (4 místa), po domluvě možno i ve dvoře (4 místa). Obec Bulhary leží v okrese Břeclav, protéká jí řeka Dyje. Řeka je od ubytování vzdálena cca 100 m. V obci jsou tři autobusové zastávky, dva obchody se smíšeným zbožím, obchod s rybářskými potřebami, pošta, dva hostince, jeden hostinec nabízí teplé obědy i večeře. Obcí vede cyklistická a vinařská stezka. Sama obec je vyhledávanou baštou pro rybáře. Lákadly této lokality jsou jistě Lednicko-valtický areál (LVA) a Pálavské vrchy, Novomlýnské nádrže (sportovní využití - jachting, rybaření, plavání apod.). LVA - nabízí krásnou prohlídku svých klenotů jako je třeba zámek v Lednici, Minaret, chrám Tří Grácií, ale také nedávno vybudované lednické lázně. Lednice je vzdálena od ubytování cca 5 km. Další známou lokalitou jsou asi 10 km vzdálené Pálavské vrchy (CHKO Pálava). Z jejich nejvyššího bodu můžete vidět nádherné okolí včetně vinohradů a jiných krás Jižní Moravy. Viz též Levné ubytování Jižní Morava - Bulhary - kapacity, otevírací doby a ceny, Levné ubytování Jižní Morava - Bulhary - fotografie a Levné ubytování Jižní Morava - Bulhary - mapa.
Penzion Pavlov 24 Penzion Pavlov 24 - Pohodové ubytování v soukromí domu, kde budete jako na vlastní chalupě. Rádi bychom Vám nabídli ubytování v plném soukromí rázovitého zrekonstruovaného domku, kterému můžete říkat Chata či Chalupa nebo i Penzion, od kterého dostanete klíče a hospodaření je jen na Vás. Leží v té nejkrásnější části Jižní Moravy - na Pálavě v obci Pavlov. Vinice všude okolo, nad Vámi se tyčí hrad Děvičky, na návsi nádherný kostel vytvářející další dominantu místa. A okolo obce jezero, na kterém se prohánějí jachty celou letní sezonu. Na březích jsou rybáři a nad hladinou a v zátočinách je množství ryb a ptactva. Vše můžete pozorovat z okna kuchyně nebo ze zahrady. Tato oblast je až kýčovitá. Kdo miluje víno a jihomoravskou atmosféru, bodré lidi, zde najde ráj. Tato "chalupa" , kterou Vám nabízíme, je ideální pro čtyřčlennou rodinu ve dvou ložnicích, z toho jedné průchozí. Má velikou oplocenou zahradu a jistě Vám z ní děti neutečou. Chalupa leží přímo uprostřed vesnice ale je od místního ruchu zcela oddělena a hosté mají plné soukromí. Máte zde možnost uložení kol, parkování auta v zahradě, gril, pergolu k příjemnému posezení v zahradě. Kuchyň je nová a plně vybavená. Dům nabízí má 2 ložnice, v každé jsou dvě prostorná lůžka se zdravotními matracemi, novými lůžkovinami. Pokoje mají dostatek světla ale v noci zároveń zatemnění závěsama, díky poctivým širokým zdem je i zde velmi příjemné spaní v chládku. Žádné přehřáté atikové vestavby! Kvalitní nová okna zaručují minimální hluk z ulice. Přístup: ze silnice Bulhary - Dolní Věstonice směrem vzhůru, z centra Pavlova směrem dolů. Viz též Penzion Pavlov 24 - kapacity, otevírací doby a ceny, Penzion Pavlov 24 - fotografie a Penzion Pavlov 24 - mapy.
Penzion a vinný sklep Slavík Penzion a vinný sklep Slavík - Penzion *** a vinný sklep, Sedlec u Mikulova. Nacházíme se na trase Mikulov – Valtice v atraktivním a klidném prostředí na hranici Lednicko-valtického areálu a oblasti Pálavských vrchů. Ti z Vás, kteří se rozhodnou v našem penzionu strávit svou dovolenou či uspořádat firemní akci, mohou očekávat profesionální a individuální přístup s možností návštěvy vinného sklípku a následnou degustací kvalitních moravských vín. Okolí Vás bude lákat k návštěvě mnoha přírodních i kulturních zajímavostí, zámků i projížďkám na kole po vinařských cyklostezkách. Ubytování je zajištěno v pohodlně zařízených pokojích vždy s vlastním vstupem z venku. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. V objektu poskytujeme stravu pouze pro klienty penzionu, přičemž večeře jsou řešeny v podobě grilování a rožnění - možné rožnění čehokoli. Pobyt na tomto objektu je vhodný jak pro rodiny s dětmi, které touží poznat tento nezapomenutelný kraj, tak i firmy, které mohou využít našich služeb spojených s programem šitým na míru a neodmyslitelnou degustací vín (archivní, přívlastková). Otevírací doba dle požadavků zákazníka. Těšíme se na Vaši návštěvu. Přístup: Sedlec u Mikulova, silnice Valtice - Mikulov, u můstku přes potok, 100 m od železniční stanice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy, vinný sklep a Víno a destiláty Slavík. Tel.: 724030699, e-mail: info@vinoadestilatyslavik.cz.
Penzion, restaurace a vinný sklep Daniely Valentové Penzion, restaurace a vinný sklep Daniely Valentové - v roce 2008 jsme dokončili výstavbu nového penzionu s kapacitou 38 osob v převážně dvoulůžkových pokojích, všechny pokoje jsou komfortně vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, LCD televizí, dle velikosti křesílky nebo sedací soupravou, trojlůžkový pokoj s balkonem je situovaný do zahrady, samozřejmostí je pokoj s bezbariérovým přístupem, všechny pokoje jsou nekuřácké s přístupem k WIFI Internetu, na dobré jídlo Vás zve naše Zámecká restaurace, součástí penzionu je stylový vinný sklep, který svou malebností vyniká nad ostatními, sklepní služby zahrnují posezení ve sklepě, ve stodole či na zahrádce, řízenou degustaci, občerstvení, hostiny, rauty, prodej vín a uskladnění vín ve sklepních boxech, cimbálové muziky či country kapely, poskytujeme služby pro individuální turisty, cykloturisty, skupiny i firmy, naše firemní akce jsou vyhlášené, Úvaly leží v údolí na okraji hezké pahorkatiny. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy, restaurace a vinný sklep. Tel.: 608828297, 776245851, e-mail: rocarkova@sklepuvaly.cz.
domů - nahoru

Noční kluby
Night club Cabaret Night club Cabaret - První a jedinečný Night club Cabaret u Rakouských hranic v turistickém městě Mikulov, Vás srdečně zve do společnosti sympatických slečen v příjemném a diskrétním prostředí. Cabaret Mikulov Vás nažhaví striptýzovým vystoupením, lesbi show, a jinými erotickými programy. Možno využít diskrétního separé salónku, whirpool vany či eskort servisu. VSTUP VOLNÝ. Bar je kvalitně zásoben alkoholickými i nealkoholickými nápoji a je plně klimatizován. Escort možný. POZOR! Po zavolání na tel: 519 510 192 (po 19hod.), Vám ihned pošleme naše taxi, které Vás diskrétně a za rozumnou cenu přiveze přímo k nám! Přístup: Mikulov, ulice 28. října, silnice Brno-Vídeň, ve směru od Brna po levé straně, ve směru od Vídně po pravé straně. Viz též kapacity a otevírací doby, fotografie a mapa.
domů - nahoru

Kapacity, otevírací doby a ceny
Svátky se řídí kalendářem České republiky.
Peněžní kurzy: 1 Euro = 27 Kč, 1 americký dolar = 21 Kč, 1 Slovenská koruna = 0.90 Kč.

Hotel Golf Garni - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj: 13 x 2 = 26 lůžek.
Celkem 13 pokojů, 26 lůžek, 24 přistýlek.
2 pokoje jsou pro hendikepované.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Sezona (1.3.-30. 11. plus Vánoce a Silvestr):
1 x dvoulůžkový pokoj se snídaní: 1500 Kč.
1 osoba na dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 1050 Kč.
1 x přistýlka + snídaně: 450 Kč.
Mimosezona (1. 12.-28. 2.):
1 x dvoulůžkový pokoj se snídaní: 1400 Kč.
1 osoba na dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 950 Kč.
1 x přistýlka + snídaně: 450 Kč.
Děti do 3 let: zdarma.
Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
V cenách je zahrnut rekreační poplatek.
Přijímáme platební karty: Mastercard, Visa, American Expres...
Snídaně jsou podávány formou bohatého buffee přímo v objektu.

Penzion Frope - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
2, 4 a 5ti lůžkové pokoje s možností přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: 350 Kč/osoba.
Děti do 3 let (bez lůžka): zdarma.
Dítě od 3 do 10 let: 250 Kč/noc.
Přistýlka: 300 Kč/noc.

Penzion a vinařství Turold - kapacity, otevírací doby a ceny
Penzion - kapacita a rozložení lůžek:
Apartmán 1: 6 lůžek + 1 přistýlka.
Apartmány 2, 3: 3 lůžka + 1 přistýlka.
Celkem 3 apartmány, 12 lůžek, 3 přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Apartmán 1: 450 Kč/osoba/noc.
Apartmány 2, 3: 400 Kč/osoba/noc.
V případě týdenního pobytu (7 nocí) zaplatíte pouze 6 nocí.
Děti do 3 let zdarma.
Děti od 3 do 10 let: 200 Kč/osoba/noc.
Zde je náš e-shop.
Zde je naše vinotéka a degustace.
Zde je naše půjčovna kol a ceník zapůjčení.

Penzion a vinárna Fajka - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
2-4 lůžkové pokoje.
Celkem 8 lůžek.
Vinárna: 40 osob plus venkovní posezení.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
1 lůžko: 600 Kč/noc.
2 lůžka: 1000 Kč/noc.
3 lůžka: 1300 Kč/noc.
4 lůžka: 1500 Kč/noc.

Penzion Fontána - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
5 x 2 lůžkový pokoj s možností přistýlky.
1 x 3 lůžkový pokoj.
1 x 4 lůžkový apartmán.
Celkem 7 pokojů, 17 lůžek, možnost přistýlek.
Všechny apartmány a pokoje jsou vybaveny koupenou, WC a TV.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
2-lůžkový pokoj: 650 Kč/pokoj/noc.
3-lůžkový pokoj: 950 Kč/pokoj/noc.
Apartmán při třech osobách: 1000 Kč/apartmán/noc.
Apartmán při čtyřech osobách: 1100 Kč/apartmán/noc.

Penzion Baťa - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
2 apartmány (v každém 3 samostatná lůžka a rozkládací sedací souprava pro 2 osoby.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Po celý rok: 400 Kč za lůžko a noc.
Děti do 3 let ubytování zdarma v doprovodu dvou dospělých osob.
Ceny jsou uvedeny včetně rekreačních a ubytovacích poplatků.

Penzion Kiwi - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
10 dvoulůžkových pokojů s možností přistýlek.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Zde je náš ceník.

Eat Art Gallery - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Pokoje: 1 x 2, 2 x (2+1).
Celkem 3 pokoje, 6 lůžek, 2 přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Zde je náš ceník.

Penzion Moravia - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
6 dvou- a třílůžkových pokojů.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Pokoj pro 2 osoby: 900 Kč/noc.
Pokoj pro 3 osoby: 1200 Kč/noc.
Pokoj pro 4 osoby: 1500 Kč/noc.
Děti do 5ti let bez nároku na lůžko zdarma. Slevy: pokoj pro 3 a 4 osoby při pobytu delším jak 3 noci sleva 10% z ceny ubytování.
Rekreační poplatek pro město: 15 Kč za dospělou osobu a den.

Penzion Jola - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvoulůžkový pokoj: 2 x 2 = 4 lůžka.
Čtyřlůžkový pokoj: 1 x 4 = 4 lůžka.
Celkem 3 pokoje, 8 lůžek plus přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: 350 Kč/osoba/noc.

Penzion Na koni - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Osm dvojlůžkových pokojů.
V každém pokoji lze umístit dvě přistýlky.
Restaurace: 40 osob.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
1 noc od 1. května do 30. září: 300 Kč/osoba.
2 a více nocí od 1. května do 30. září: 220 Kč/osoba.
Od 1. října do 30. dubna: 180 Kč/osoba.
Děti do 2 let zdarma.
Zapůjčení dětské postýlky: 80 Kč/noc.
Ubytování ve vlastním stanu: 50 Kč/osoba.
Snídaně: 50 Kč/osoba.

Penzion Ivka - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
3 ložnice.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: 350 Kč/osoba/noc.

Ubytování Brod nad Dyjí - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj: 6x2 = 12 lůžek.
Celkem 6 pokojů, 12 lůžek.
Sál: 40 míst.
Venkovní posezení: 30 míst.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den. Ceny:
1 noc/osoba: 350 Kč/noc.
2 noci/osoba: 300 Kč/noc.
Týdenní/osoba: 250/noc.
Rychlé ubytování (od 22 hod.): 400 Kč.
Úschovna kol: zdarma.
Parkování v objektu: zdarma.
Při rezervaci se hradí záloha 30% z ceny. Rezervace je závazná po uhrazení a připsání zálohy na účet.
V případě nenastoupení k pobytu je záloha nevratná.

Penzion a vinařství Milan Kosík - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkové pokoje: 2 x 2 = 4 lůžek.
Třílůžkové pokoje: 3 x 3 = 9 lůžek.
Čtyřlůžkové pokoje: 2 x 4 = 8 lůžek.
Pětilůžkové pokoje: 3 x 5 = 15 lůžek.
Šestilůžkový pokoj: 1 x 6 = 6 lůžek.
Celková kapacita: 11 pokojů, 42 lůžek.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: 399 Kč/osoba včetně DPH.
Dítě do 3 let: zdarma.
Dítě do 12 let: sleva 25 procent.

Penzion a vinařství U Maňáků - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Apartmán Helenka
(ložnice se 2 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s 1 lůžkem a TV, podkrovní ložnice s 6 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Apartmán 1
(ložnice se 3 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s TV, podkrovní ložnice s 8 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Apartmán 2
(vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s TV, podkrovní ložnice s 6 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek) Apartmán 3
(ložnice se 3 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s 2 lůžky a TV, podkrovní ložnice se 7 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Apartmán Michaela
(ložnice se 2 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s TV a 2 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Celková kapacita: 16 lůžek, 10 přistýlek.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
300 Kč/osoba/noc.
Ceny jsou uvedeny na osobu/noc bez snídaně včetně DPH.
Děti do 2 let zdarma.
Děti do 10 let 200 Kč/osoba/noc.
Cenu za Setkání s vínem vám připravíme na základě vašich individuálních požadavků.
Cena za cimbálovou muziku je 5000 Kč / 4 hodiny a je orientační.

Penzion a vinný sklep Slavík - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Třílůžkový pokoj: 8x3 = 24 lůžek plus přistýlky.
Celkem 24 lůžek, 4 přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: od 400 Kč/osoba/noc.
Cena zahrnuje snídani formou bufetu.

Penzion, restaurace a vinný sklep Daniely Valentové - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj: 9 x 2 = 18 lůžek.
Třílůžkový pokoj standard: 3 x 3 = 9 lůžek.
Třílůžkový pokoj s balkonem: 1 x 3 = 3 lůžka.
Čtyřlůžkový pokoj - mezonet: 1 x 4 = 4 lůžka.
Čtyřlůžkový apartmán (2 pokoje): 1 x (2+2) = 4 lůžka.
Celkem: 15 pokojů, 38 lůžek, možnost přistýlek.
Restaurace: 40 osob.
Celková kapacita areálu: 140 míst k sezení.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Standardní cena: 650 Kč/osoba/noc.
Trojlůžkový pokoj s balkonem: 750 Kč/osoba/noc.
Pokoj obsazený jednou osobu: 800 Kč/osoba/noc.
Pes: 200 Kč/den.
Dětská postýlka: zdarma.
Dítě do 3 let bez nároku na lůžko: zdarma.
Dítě do 12 let: 400 Kč/noc.
Ceny ubytování jsou včetně snídaně, poplatku za ubytování, turistického poplatku a 9% DPH.
Přijímáme veškeré platební karty.
Poskytujeme slevy pro větší skupiny a cestovní kanceláře. Informace Vám rádi poskytneme telefonicky nebo emailem.
Ubytování hostů probíhá v den příjezdu do 18 hodin.
Opožděný příjezd nám prosím sdělte předem na níže uvedený kontakt.
Kontakt: paní Bohuslava Ročáková, tel. 519 352 222, email rocarkova@sklepuvaly.cz.

Night club Cabaret - kapacity, otevírací doby a ceny
9x plně vybavené pokoje s koupelnou a WC.
Bar s tanečním molem a diskrétními boxy pro 30 osob.
Salonek pro 15 osob.
Otevírací doba:
Každý den od 19-04 hod., o víkendu do 05 hod. Viz též Jižní Morava - náplně (možnosti, programy) a ceny.


Seznamy a kontakty
Mikulov - služby a atrakce - seznamy a kontakty
domů - nahoru
© Petr Hejl