Mikulov, 608374535, phejl@lednice.org, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Svatý Kopeček, město, památky, okolí, soukromí, akce, mapa, otevírací doba
Mikulov, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Reistna, Hraniční zámeček, město, okolí, soukromí, podzemí, akce, salon vín, mapa, otevírací doba
 

Romantický Mikulov
Víno a vinařství

 
vinné sklepy a vinárny - vinotéky- pergoly a venkovní posezení - výrobci vína
vzdělávání o víně - vinařská turistika - sommeliéři
kapacity, otevírací doby a ceny - seznamy a kontakty
vinařské a zábavné akce
víno, vínko - kocovina - písničky - články - vybrané WWW odkazy - WWW odkazy


Vinné sklepy a vinárny
Vinný sklep U Maršála Vinný sklep U Maršála - V historickém prostředí v hloubce 13.5 metru pod zemí na vás dýchne neopakovatelná atmosféra cihlového vinného sklepa ze 16. století. Se sklenkou vína v ruce a na rtech pak budete moci obdivovat dokonalost zdejší křížové neboli hřebínkové klenby. Vinný sklep má dvě části: nadzemní místnost s barem (kapacita 60 osob) a podzemní část vlastní vinný sklep (kapacita 90 osob). Celková kapacita je tedy 150 osob. V tomto příjemném prostředí vám nabízíme celovečerní posezení u kvalitního vína s cimbálovou muzikou, nebo jen s harmonikou či lidovým vypravěčem. Degustaci našich vín pro vás připraví zkušený sklepmistr. Při sestavování konkrétního programu večera vám rádi vyjdeme vstříc a pokusíme se splnit všechny vaše požadavky, např. vegetariánské menu apod. Na vaše přání zajistíme ubytování, opékání selete, nákup nejrůznějších druhů vín z místních vinoték apod. Od srpna (dle úrody) čepujeme lahodný burčák. Možnost zajištění ubytování. Přístup: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, Jižní Morava - Vinný sklep U Maršála, Restaurace Pod radnicí a Víno Šimák. Tel.: 519 51 02 02, 777 065 748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Vinařský dvůr U Kosků Vinařský dvůr U Kosků - nově otevřeno. Vinařský dvůr se nachází v sídle rodinného vinařství Kosek. Pro naše zákazníky nabízíme posezení jak ve vinárně, tak na letní kryté terase. Kapacita vinárny je 16 osob. Venkovní posezení nabízí prostor až pro 24 osob. Vinařský dvůr se dá využít pro řízené degustace vína, prodej lahvového či sudového vína, firemní či soukromé akce. Přijďte nebo přijeďte si odpočinout a ochutnat dobrého vínka. Vinařství Kosek je rodinná firma s dlouhou tradicí. Historie našeho rodinného vinařství sahá do padesátých let minulého století. Vždy jsme se snažili nabídnout zákazníkům výbornou kvalitu vína z vlastní produkce hroznů, které pěstujeme na ploše 7 ha v systému integrované produkce. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), vinařství je po 30 m na levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a vinařství. Tel.: 731458753, 777097666, e-mail: vinokosek@tiscali.cz.
Vinný sklípek Eat Art Gallery Vinný sklípek Eat Art Gallery - Jaký by to byl turistický objekt v Mikulově bez vinného sklepa? Ani my nejsme výjimkou. Náš vinný sklípek dobře doplňuje naši nabídku ubytování a stravování. Vybraná jihomoravská vína Vám přijdou k chuti jak samostatně, tak při dobrém jídle v naší restauraci. Vaříme dle receptů „zapomenuté“ české kuchyně. Pořádáme EAT-ART eventy, kulinářské kurzy a semináře, jejichž cílem by mělo být obnovení tradiční české kuchyně a umělecké pojetí její přípravy. Připravujete důležité obchodní jednání, chcete udělat dojem na partnera či odměnit spolupracovníky nebo plánujete zvýšit jejich motivaci? Nabízíme Vám v centru krásného města Mikulova příjemné prostředí v nově zrenovovaném, malém, útulném historickém objektu skvělé gurmánské zážitky dle Vašeho přání. Přístup: z dolního konce náměstí doleva dolů ulicí Kapucínskou, na rohu znovu doleva. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion a a restaurace. Tel.: 519512768, 724900204, e-mail: info@eatartgallery.eu.
Vinný sklep Golf Garni Vinný sklep Golf Garni - Vítejte v kraji vína. Náš obnovený vinný sklep Vám nabízí to nejlepší z jihomoravských vín. Příjemné posezení, degustace pod vedením zkušených sommelierů, pohoštění k vínu a hostiny, cimbálové hudby... Vinný sklep je umístěn na ulici Pavlovská, cca 1 km od hotelu. Pro ubytování si Vám dovolujeme nabídnout náš stylový Hotel Golf Garni - nově otevřený hotel kousek od centra města Mikulov. Ubytování je ve 13 dvoulůžkových pokojích (včetně dvou pro hendikepované), o celkové kapacitě až 40 lůžek. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, vybaveny sociálním zařízením, SAT-TV, připojením na Internet a kartovým systémem. Snídaně jsou podávány formou bohatého buffee přímo v objektu. Hotel Golf Garni je ideálním místem pro pořádání firemních akcí, školení, seminářů, obchodních jednání i rodinných oslav. Golf můžete hrát "za kopcem", na hřišti v nedalekém Poysdorfu (nedalekem myslíme 10 – 15 minut autem). Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), hotel je po 30 m na pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, Hotel Golf Garni a Golf Veltlinerland Poysdorf.
Vinný sklep Milan Kosík Vinný sklep Milan Kosík - Nabízíme posezení ve vinném sklepě pro větší i menší skupiny lidí. Sklep se nachází ve dvoře rodinné firmy v horní části obce Perná s nádherným výhledem na Pálavské vrchy. Posezení pro 20 lidí se nachází v původním sklepě s krbem, který byl postaven na začátku minulého století. Posezení pro 55 hostů v degustační místnosti s krbem, která je součástí penzionu. Ten je postaven přímo nad původním sklepem. Parkování je možné ve dvoře penzionu. Způsob provedení degustace vždy po domluvě. Nabízíme k chutnání více než 20 vín většinou přívlastkových. Vyrobená vína pocházejí výhradně z vlastních vinic. Jídlo a hudba, případně ubytování v penzionu - po domluvě. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též Penzion Milan Kosík - kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 724795964, 721 807 951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Vinný sklep U Maňáků Vinný sklep U Maňáků - Rádi pro vás na objednávku připravíme Setkání s vínem - příjemné posezení s prohlídkou sklepů, řízenou degustací či ochutnávkou vín, bohatou hostinou, za doprovodu cimbálové muziky. Ideální příležitost pro různé firemní akce nebo školení, ale také pro přátelská setkání a rodinné oslavy s kapacitou až 45 osob včetně vlastního noclehu. Penzion stojí v horní části obce Perná. Apartmány jsou rodinného typu. V areálu je venkovní terasa, krytý altán, zahradní gril, bazén, otevřené parkoviště, úschovna kol i písečný kurt pro milovníky volejbalu. Vinařstvím se zabýváme od roku 1989, láska k vínu a tradiční šetrné zpracování nám dovoluje spolu s osobitým charakterem pěstovaných hroznů přímo pod Pálavskými vrchy dělat svěží vína vysoké kvality a plné chuti. Přijměte naše pozvání do světa harmonické chuti, vyzrálé plnosti, jemné kořenitosti, šťavnaté svěžesti a osobité vůně. A dovolte nám, abychom Vám naservírovali Velmi Intenzivní Prožitek, vína z nové kolekce GENIUS VITIS® (prezentace na předávání filmových cen Český lev 2008). Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru, náš penzion je před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 739379912, 739379865, e-mail: Manak.Josef@seznam.cz.
Vinárna Fajka Vinárna Fajka - Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru Mikulova do stylové, nově otevřené Vinárny Fajka! Najdete nás hned pod zámeckými hradbami, takže cetrum Mikulova neopustíte ani na chvilku. Naše prostory jsou vhodné jak pro individuální oslavy, tak i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značekové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čaje Teavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), nakládané grilované koleno s úpravou na přání hosta, doutníky. V Penzionu Fajka prožijete svou dovolenou naplno! Zrekonstruovali jsme pro Vás historický objekt v centru Mikulova, těsně pod hradbami Mikulovského zámku. Odtud Vás snadno vylákají procházky zámeckým parkem (vchod cca 30m) nebo náměstím (100 m). Pro ty, které víc než Zámek, Dietrichštejnská hrobka nebo nedaleký Lednicko-Valtický areál zajímá příroda, jsou velkým lákadlem Pálava se svým unikátním ekosystémem a jeskyně pod Turoldem. Ať už se rozhodnete jakkoli, pro všechny Vaše aktivity Vám poskytneme zázemí a ubytujeme Vás ve dvou až čtyřlůžkových pokojích (sociální zařízení, lednice, TV). Zdarma je venkovní parkoviště (kamerový systém). Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a penzion. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier - Břeclav, vinný sklep s posezením až pro 50 osob (vhodný na firemní i rodinné akce), privátní boxy pro uložení vín v ideálních podmínkách, vinotéka s širokým sortimentem kvalitních moravských vín vybraných jedním z nejlepších tuzemských sommelierů Liborem Nazarčukem, denně ochutnávka vybraných vín, likérů a destilátů, vína pro okamžitou konzumaci i uložení, archivní vína od ročníku 1900, vína z 50 vinařství ze všech čtyř vinařských podoblastí vinařské oblasti Morava, speciální vína (ledová, slámová, výběry z bobulí, výběry z cibéb, fortifikovaná vína...), BIO vína, dárková balení vín, speciální etikety na přání (firemní, PF, výročí...), prestižní zahraniční vína (Champagne, Bordeaux, Burgundsko, Portské, Tokaj…), ušlechtilé značkové destiláty, kubánské doutníky, skleničky a karafy Bohemia Crystal, vývrtky, gastronomické pomůcky, pochotky k vínu (olivy, sýry, speciality - např. pravá husí játra), posezení u vína, kávy Lucaffé..., dodávky vín až do domu, zásilková služba. Přístup: Břeclav - zámek. Viz též fotografie, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, vinotéky a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinný sklep Slavík Vinný sklep Slavík - Penzion *** a vinný sklep, Sedlec u Mikulova. Nacházíme se na trase Mikulov – Valtice v atraktivním a klidném prostředí na hranici Lednicko-valtického areálu a oblasti Pálavských vrchů. Ti z Vás, kteří se rozhodnou v našem penzionu strávit svou dovolenou či uspořádat firemní akci, mohou očekávat profesionální a individuální přístup s možností návštěvy vinného sklípku a následnou degustací kvalitních moravských vín. Okolí Vás bude lákat k návštěvě mnoha přírodních i kulturních zajímavostí, zámků i projížďkám na kole po vinařských cyklostezkách. Ubytování je zajištěno v pohodlně zařízených pokojích vždy s vlastním vstupem z venku. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. V objektu poskytujeme stravu pouze pro klienty penzionu, přičemž večeře jsou řešeny v podobě grilování a rožnění - možné rožnění čehokoli. Pobyt na tomto objektu je vhodný jak pro rodiny s dětmi, které touží poznat tento nezapomenutelný kraj, tak i firmy, které mohou využít našich služeb spojených s programem šitým na míru a neodmyslitelnou degustací vín (archivní, přívlastková). Otevírací doba dle požadavků zákazníka. Těšíme se na Vaši návštěvu. Přístup: Sedlec u Mikulova, silnice Valtice - Mikulov, u můstku přes potok, 100 m od železniční stanice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy, penzion a Víno a destiláty Slavík. Tel.: 724030699, e-mail: info@vinoadestilatyslavik.
Vinný sklep Daniely Valentové Vinný sklep Daniely Valentové - přijeďte na návštěvu do nově stylově zrekonstruovaného vinného sklepa v Úvalech u Valtic, který svou malebností vyniká nad ostatními, mnohokráte pozdvihneme sklenku vína a řekneme tu obyčejnou větu – "Na zdraví", připíjíme vínem - ušlechtilým nápojem, jehož historie čítá tisíciletí, Daniela - mladá, sympatická blondýnka spojila svůj život s vínem, ze severu Čech zamířila studovat vinařství na jih Moravy, domovem se jí stal vinařský kraj pod Pálavou, Daniela je zkušená sommelierka, její prezentace o víně nenechají na pochybách, že vínu nejen rozumí, ale že práce kolem vína je její životní láskou, sklepní služby zahrnují posezení ve sklepě, ve stodole či na zahrádce, řízenou degustaci, občerstvení, hostiny, rauty, prodej vín a uskladnění vín ve sklepních boxech, nealko nápoje a pochoutky k vínu, cimbálové muziky či country kapely, služby pro individuální turisty, cykloturisty, skupiny i firmy, naše firemní akce jsou vyhlášené. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy, penzion a restaurace. Tel.: 608828297, 776245851, e-mail: rocarkova@sklepuvaly.cz.
domů - nahoru

Vinotéky
(galerie vín, prodej vína)

Vinařské centrum Mikulov Vinařské centrum Mikulov - Naplnili jsme pro Vás obchod vínem z Vinařství Volařík a od Zdeňka Peřiny. A nejen tím! Nabídneme Vám vždy jen to, co nám chutná... Vinotéka je přímo na mikulovském náměstí. Naleznete u nás to nejlepší víno, které se každý rok na jižní Moravě urodí. Můžete využít i naši virtuální vinotéku na Internetu. Prodáváme bílá, červená i růžová vína, specielní vína (ledová, slámová, výběry z bobulí...), sekty, dárková balení vín, krabičky na víno, sklenice, karafy, keramické doplňky, sommeliérské potřeby, španělské olivy, olivový olej, knihy a další předměty s vinařskou tématikou. Připravili jsme pro Vás vinné víkendy v Mikulově. Pořádáme vinařské programy - vinařskou turistiku a kongresy: Kongres na zámku v Mikulově (I více než 300 osob s kvalitním cateringem a doprovodným programem včetně ubytování a výtečného servisu. Profesionální ochutnávka vín, vinný bar, ohňostroj...); Exkurze do vinařství (Prohlídky vinařství pro Vás, kteří se zajímáte o víno a rádi byste věděli jak ve skutečnosti vypadá sklepní hospodářství nebo byste rádi ochutnali víno přímo ze soudku); Večery ve vinných sklepích (Přijeďte zažít pravý moravský večer do vinného sklepa); Vinařské akce (košty, degustace, vinařské tržnice a jiné). Oblíbené jsou naše dárkové poukazy pro Vaše blízké a spolupracovníky. Přístup: Mikulov - náměstí - střední část. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy. Tel.: 519510368, 777922600, e-mail: info@vinarskeprogramy.cz.
Vinotéka Turold Vinotéka Turold - Vinařství Turold Mikulov Vám nabízí k ochutnávce a konzumaci vín s občerstvením svou reprezentační vinotéku o kapacitě 35 míst, která se nachází přímo v objektu vinařství. Nabízíme: řízené degustace vín, prodej celého sortimentu vín, občerstvení v podobě bohaté studené kuchyně, firemní večírky, firemní prezentace, oslavy... Hostům je k dispozici též náš penzion a půjčovna kol. Roční produkce našeho vinařství představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková, která jsou z větší části lahvována a z části prodávána jako sudová. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion, vinařství a půjčovna kol. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Vinotéky Moravský sommelier Vinotéky Moravský sommelier - vinotéky v Břeclavi, Lednici a Valticích, patronem vinoték je mistr sommelier Libor Nazarčuk, několikanásobný šampion ČR a SR a semifinalista mistrovství světa v sommelierství, držitel českého rekordu v sabráži (sekání hrdel lahví sektu šavlí), můžete zde ochutnat i zakoupit 250 druhů vybraných vín od předních moravských vinařů, v naší nabídce jsou i championi Valtických vinných trhů: Cuvée - výběr z hroznů, Chardonnay a Veltlínské zelené, pořádáme společenské a firemní akce, ve venkovním prostoru vinotéky Břeclav - ulice Kapitána Jaroše je k dispozici hřiště na petanque. Přístup: Břeclav - zámek; Břeclav - ulice Kapitána Jaroše (U kasáren); Lednice - Zámecké náměstí, Valtice - z náměstí Svobody ulicí na hlavní křižovatku, vinotéka je v pravém rohovém domě (Penzion Prinz). Viz též fotografie, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinum Bonum Vinum Bonum - vinotéky Valtice a Lednice, Hradební vinný sklep, Vinařský dům, ubytování v centru Valtic (hostinský pokoj 2 + 2, vhodný např. k víkendovým pobytům s rodinou, restaurace, 4 vinotéky, kvalitní moravská vína, pobyty s vínem, prohlídky sklepa, večery u vína, jídlo k vínu, hostiny, obložené mísy, obložená prkénka, další nápoje, řízená degustace vín, ochutnávky, cimbálová hudba, školení, seznámení s vínem, přednášky pro odborníky i laiky. Přístup: Vinařský dům - náměstí Svobody Valtice, Valtice první vinotéka - Vinařský dům, Valtice druhá vinotéka - uvnitř zámeckého areálu (za dveřmi do zámku odbočte doprava), Lednice první vinotéka - levé křídlo zámku (první přední nádvoří), Lednice druhá vinotéka - zámek Lednice, hospodářská část, vchod ze silnice na Podivín. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.
domů - nahoru

Výroba a prodej vína
(vinohrady, vinařství, vinaři, pěstování, výrobci, distribuce...)

Vinařství Jiha Mikulov Vinařství Jiha Mikulov - Chcete koupit kvalitní a cenově dostupné nejen moravské víno? Naše firma Jiha Mikulov vyrábí a prodává červená a bílá vína odrůdová, stolní i přívlastková. Nabízíme více než 50 druhů vína. Vinařství Jiha Mikulov bylo založeno v roce 1991, ale zakládající vinařská rodina má s výrobou vína mnohem delší zkušenosti. Naše sklepy se nacházejí v srdci moravského vinařství, v Mikulově. Vína jsou uložena ve starobylých sklepeních (zbudovaných v roce 1832) pod Svatým kopečkem. Prodáváme stolní vína, jakostní vína odrůdová (exklusiv), vína s přívlastkem, vína barique, perlivá vína a šampusy. Součástí nabídky jsou také různá dárková balení či další zboží na podporu prodeje jako jsou vinné sklenice apod. Nabízíme pouze vína zdravá a pitelná, prostě vyrábíme kvalitní víno pro Vás. Přístup: na horním konci náměstí doprava dolů ulicí Českou, vinařství je po levé straně. Viz též Vinařství Jiha Mikulov - ceny, fotografie, mapa a Penzion Moravia. Tel.: 519511360, 603480722, e-mail: vino@vino-jiha.cz.
Vinařství Kosek Vinařství Kosek - Naše vinice jsou v nejlepších viničních tratích Mikulova, který byl a je jedním z nejvýznamnějších vinařských center. Historie našeho rodinného vinařství sahá do padesátých let minulého století. Vždy jsme se snažili nabídnout zákazníkům výbornou kvalitu vína z vlastní produkce hroznů, které pěstujeme na ploše 7 ha v systému integrované produkce. Na vína poskytujeme záruku po dobu 6 měsíců od data dodání (při skladování v odpovídajících podmínkách). Stálým zákazníkům poskytujeme množstevní slevu. Sklepní hospodářství je vybaveno moderní technologií s dostatečnou kapacitou. Bílá vína kvasí v nerezových tancích a červené vína po kvašení v kvasných kádích zrají v dřevěných sudech. Po lahvování zrají vína v ležáckých sklepích. Našim cílem je vytvořit přírodní produkt. Provozujeme též internetový obchod s našimi víny. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), vinařství je po 30 m na levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa a Vinařský dvůr. Tel.: 731458753, 777097666, e-mail: vinokosek@tiscali.cz.
Vinařství Milan Kosík Vinařství Milan Kosík - Naše rodinné vinařství vychází z dlouholeté vinařské tradice. Základem je postupná výsadba mladých vinic. Vinařství je založeno na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě a maximálním omezení chemických prostředků. Základní předpoklad výroby vín a jejich pěstování přátelskou cestou vůči životnímu prostředí s důrazem na minimalizaci syntetických hnojiv a pesticidů je docílení vysoké kvality hroznů. Obhospodařujeme téměř 9 hektarů vlastních vinic v okolí známé vinařské obce Perná. Výroba vína je založena na moderní technologii, jemném a rychlém zpracování zdravých hroznů, minimálním přístupu vzduchu a zakvášení čistou kulturou kvasinek. Vinařství Milan Kosík vyrábí kvalitní jakostní i přívlastková vína. Úspěchy: Veltlínské zelené, ledové 2004 - Zlatá medaile na Výstavě šampionů v Mikulove 2007, Ryzlink vlašský, Výběr z cibéb 2008 - Zlatá medaile na Výstavě vín - šampionů v Mikulově 2009, Cabernet sauvignon, Ledové víno 2008 - Vítěz speciálních vín na výstavě vín v Perné 2009. Přijďte ochutnat. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion a vinný sklep. Tel.: 724795964, 721 807 951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Penzion a vinařství U Maňáků Vinařství U Maňáků - Rodinné vinařství a penzion u Maňáků se nachází v malebné obci Perná, na úpatí Pálavy, v klidu překrásných vápencových skal, uprostřed bohatých vinohradů. Vinařstvím se zabýváme od roku 1989. Láska k vínu a tradiční šetrné zpracování nám dovoluje spolu s osobitým charakterem pěstovaných hroznů dělat svěží vína vysoké kvality a plné chuti. Přijměte pozvání do světa harmonické chuti, vyzrálé plnosti, jemné kořenitosti, šťavnaté svěžesti a osobité vůně. Dovolte nám, abychom Vám naservírovali Velmi Intenzivní Prožitek, to jsou vína z nové kolekce našeho rodinného vinařství GENIUS VITIS®. Připravíme Vám Setkání s vínem - příjemné posezení s prohlídkou sklepů, řízenou degustací či ochutnávkou vín, bohatou hostinou a to vše za doprovodu cimbálové muziky. Ideální příležitost pro firemní akce nebo školení i pro přátelská setkání a rodinné oslavy. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru, náš penzion je před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion a vinný sklep. Tel.: 739379912, 739379865, e-mail: Manak.Josef@seznam.cz.
Vinařství Turold Vinařství Turold - je rodinná firma navazující na tradiční vinařství Miroslava Sáčka, které bylo založeno v roce 1992 a zaregistrováno pod ochrannou známkou TUROLD MIKULOV. Roční produkce představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková, která jsou z větší části lahvována a z části prodávána jako sudová. Za úspěchem firmy stojí spojení starobylých a moderních technologií výroby vína, které pochází převážně z mikulovských a velkopavlovických vinic. O kvalitě vín svědčí mnoho úspěchů a ocenění na domácích i mezinárodních výstavách. Ochutnávka a konzumace vín s občerstvením v reprezentační vinotéce. K dispozici je též náš penzion a půjčovna kol. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, penzion, vinotéka a půjčovna kol. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Víno Šimák Víno Šimák - Vážení přátelé dobrého vína, dovoluji si představit stránky rodinné firmy Víno Šimák z Mikulova na Moravě. Tradici pěstování révy vinné - (vitis vinifera) a výroby vína v naší rodině založil v roce 1930 v malebné vesničce Horní Věstonice děda Ladislav Lekavý. K výraznému rozvoji firmy pak dochází po roce 1989. Větší část viničních tratí se nachází v katastru obce Horní Věstonice na úpatí Pálavy a část přímo v Mikulově. Víno vyrábíme ve vinném sklepě nad Horními Věstonicemi. Naši předkové měli šťastnou ruku při výběru jižních svahů, což společně s příznivými klimatickými podmínkami krajiny pod Pálavou umožňuje pěstovat hrozny pro výrobu vína té nejvyšší kvality. Zaměřujeme se především na kvalitní přívlastková vína. Naše vína můžete ochutnat přímo v Mikulově a to ve vinném sklepě U Maršála a v Restauraci Pod Radnicí. Zde se od zkušených someliérů také dozvíte vše, co souvisí s pěstováním révy vinné a výrobou vína např. co jsou to odrůdová a přívlastková vína, jaké používáme technologie při ošetřování révy vinné i při vlastní výrobě vína atd. Přístup do Vinného sklepa U Maršála: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, Restaurace Pod radnicí a Vinný sklep U Maršála. Tel.: 519 51 02 02, 777 065 748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Zemědělské družstvo Sedlec Sedlecká vína - Zemědělské družstvo Sedlec, naše víno pila královna Alžběta, proslulá lahodná vína, šlechtěná sluncem, které se opírá do Pálavských kopců a odráží od hladiny rybníka Nesyt, vína jsou odrůdově typická, lehká, suchá, svěží a chuťově čistá, jakostní vína a vína s přívlastkem (výběr z hroznů, výběr z bobulí, ledové víno, slámové víno), vínko na dnešní večer, pro zítřejší večer i pro slavnostní příležitosti, ochutnávky, pohoštění, akce, prodej, areál, břeh rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, krásný výhled, vinohrady, rybník Nesyt (největší moravský rybník, druhý největší rybník v České republice), údolí Nesytu, ptačí rezervace, květiny, trávník, dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, provazový žebřík, dřevěné lávky), vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba), povídání o víně, přednáší a diskutuje místní sklepmistr, vinař, znalec, folklorista a vinný básník, pan Ctirad Králík. Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie a mapa. Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Templářské sklepy Čejkovice Templářské sklepy Čejkovice - templářská vína - vína templářských rytířů, AD 1248, tajemný Řád templářských rytířů přišel do Čejkovic z Francie a založil zde epochální vinnou tradici, která se dědí z pokolení na pokolení, tradiční výroba a zrání vín z místní vinařské oblasti, obrovské historické vinné sklepy, prohlídky, degustace, prodej, vína pro milovníky vína, slavná červená vína francouzského typu, jakostní odrůdová bílá vína, speciální vína s extra vlastnostmi (archivní, přívlastková, bariková, ledová a slámová vína), vinárna U Templářských rytířů. Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapa, Templáři a vinárna. Tel.: 518 309 011, e-mail: info@templarske-sklepy.cz.
Víno a destiláty Slavík Víno a destiláty Slavík - prodej a distribuce vína, vinný sklípek a vinotéka Praha-Vinohrady, vinotéka Praha-Dejvice, vinný sklep a penzion Sedlec u Mikulova, moravská vína, zahraniční vína, destiláty, vína renomovaných jihomoravských vinařů z podoblastí Velké Pavlovice, Mikulov, Bzenecko, Blatnice pod Sv. Antonínkem, Moravský Žižkov, Vrbice, Rakvice, Čejkovice, Lanžhot, Novosedly, Zaječí, řízené degustace vín. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, fotografie, mapy, penzion a vinný sklep. Tel.: 724030699, e-mail: info@vinoadestilatyslavik.
Vinařství Mráz a Nazarčuk Vinařství Mráz a Nazarčuk - Vinařství bylo založeno v roce 1990, navazuje na tradici vinaření tvrdonické rodiny Mrázů, která se výrobou vína zabývala od začátku minulého století. Rodinné vinařství hospodaří na necelých pěti hektarech vinic v regionu Podluží. Raritní vína odrůd Tramín červený a Rulandské šedé dává vinice ve Tvrdonicích. Vinařství produkuje výhradně odrůdová jakostní vína s přívlastkem, mj. přírodně sladká vína (slámová, ledová vína a bobulové výběry). Novinkou je řada "Moravský sommelier", na jejíž přípravě se podílí Libor Nazarčuk - několikanásobný mistr ČR. Služby: prodej vína ze sklepa a ve vinotékách, zásilková služba, rozvážky po Praze, ochutnávky a posezení pro jednotlivce a skupiny, prohlídky sklepa, výroba a prodej burčáku, prodej vín se speciálními etiketami na přání, gastronomické akce vedené sommelierem, školení degustátorů a eno-gastronomické programy, prodáváme vinařské potřeby. Přístup: Břeclav, ulice Generála Šimka, z centra ulicí Národních hrdinů, poté ulicí Lidickou nebo Na pěšině. Viz též fotografie, mapy, Vinotéka a zámecký sklep, vinotéky a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
domů - nahoru

Vzdělávání o víně
(přednášky, školení, kurzy, naučné degustace..., pro laiky i odborníky)

Vinařská akademie Valtice Vinařská akademie Valtice - nejstarší a nejúspěšnější partner pro zážitkové vzdělávání o víně přímo v hlavním městě vína Valtice. V současné době pořádáme dvoutýdenní kurz Sommelier určený pro pracovníky gastronomie, obchodu, specializované zájemce, ale i milovníky vína. Kurz je ukončen písemnou a praktickou zkouškou před nezávislou komisí. Důraz je kladen na vysokou kvalitu programů, které jsou zajišťovány nejlepšími lektory např. Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc, Doc. Ing. Eduard Postbiegl, CSc., Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D., Ing. Jan Stávek, Ph.D., p. Libor Nazarčuk, Ing. Jiří Kopeček, Ing. Kamil Prokeš, p. Jakub Král aj. Přímý kontakt s přednášejícím a mluvené slovo je stále účinnější než e-learning. Dále pak velmi oblíbený čtyřstupňový vzdělávací cyklus "Vinařská akademie I - IV", který nabízí jedinečnou příležitost získat základní znalosti o víně během víkendu. Teoretická výuka je vhodně spojená s praktickými ukázkami přímo ve vinohradu a řízenými degustacemi s víny od známých vinařů. Darujte vzdělání dárkovým poukazem na některý z našich pořádaných kurzů. Přístup: Valtice, náměstí Svobody, Vinařský dům. Viz též mapa a vinotéky. Tel.: 519352083, 774145437, e-mail: vin.akad@telecom.cz.
domů - nahoru

Vinařská turistika
(putování za vínem, vinařské výlety, pobyty u vína, degustace, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky...)

Putování za vínem - krásná žena a víno Putování za vínem - vinohrady Putování za vínem - putování po regionu, rozhledy, památky, příroda, víno, vinohrady, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, vinařské provozy, návštěvy, prohlídky, exkurze, výklad, sommelier, degustace, pěšky, auto, mikrobus, autobus, kolo, Valtice, Salon vín České republiky, Zámecký sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické Podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín, Sedlec (Sedlecká vína), Čejkovice (Vína templářských rytířů), vinařská turistika, vinařské výlety, pobyty u vína, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky. Tel.: 608374535, e-mail: phejl@lednice.org.
domů - nahoru

Sommeliéři
Moravský sommelier Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi - "to nejlepší z Moravy...", semifinalista mistrovství světa, trojnásobný mistr ČR, trojnásobný mistr SR, dvojnásobný vítěz soutěže Grand Prix sommelier, trojnásobný vítěz soutěže Sommelier Znovín, trojnásobný vítěz soutěže o Burgundský hrozen, držitel certifikátu degustátora dle norem platných v EU, držitel tří českých rekordů v sekání sektů - sabráži, viceprezident Asociace sommelierů ČR, držitel Zlatého odznaku Asociace sommelierů ČR. Co nabízíme? Krátce řečeno vše, co se týká vína. Řízené degustace, vzdělávání, poradenství, vinařské programy, zájezdy za vínem, servis pro gastronomii, firemní, klubové i rodinné akce na klíč, cateringové služby, sommelierská show, sekání sektů, akce ve folklorním stylu Podluží, potřeby pro konzumaci vína a sommelierské doplňky, vinařskou a gastronomickou literaturu, vína, v ideálním poměru kvalita/cena. Viz též fotografie, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep a vinotéky. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
 
Romantický Mikulov - sommeliéři - výborní sommeliéři v Mikulově, Lednici, Valticích a Břeclavi.

domů - nahoru

Kapacity, otevírací doby a ceny
Svátky se řídí kalendářem České republiky.
Peněžní kurzy: 1 Euro = 27 Kč, 1 americký dolar = 21 Kč, 1 Slovenská koruna = 0.90 Kč.

Vinný sklep U Maršála a Víno Šimák - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita vinného sklepa:
150 osob.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Ceník vín.
Menu ve vinném sklepě.

Vinařství Kosek - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacity:
Vinárna: 16 osob.
Krytá terasa: 24 osob.
Otevírací doby:
Vinařský dvůr U Kosků:
Celoročně, každý den, větší skupiny dle domluvy.
Vinařství:
Pracovní dny, 9:00-17:00.
Ceny:
Tady je internetový obchod s našimi víny.

Eat Art Gallery - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Pokoje: 1 x 2, 2 x (2+1).
Celkem 3 pokoje, 6 lůžek, 2 přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Zde je náš ceník.

Penzion a vinařství Milan Kosík - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkové pokoje: 2 x 2 = 4 lůžek.
Třílůžkové pokoje: 3 x 3 = 9 lůžek.
Čtyřlůžkové pokoje: 2 x 4 = 8 lůžek.
Pětilůžkové pokoje: 3 x 5 = 15 lůžek.
Šestilůžkový pokoj: 1 x 6 = 6 lůžek.
Celková kapacita: 11 pokojů, 42 lůžek.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: 399 Kč/osoba včetně DPH.
Dítě do 3 let: zdarma.
Dítě do 12 let: sleva 25 procent.

Penzion a vinařství U Maňáků - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Apartmán Helenka
(ložnice se 2 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s 1 lůžkem a TV, podkrovní ložnice s 6 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Apartmán 1
(ložnice se 3 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s TV, podkrovní ložnice s 8 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Apartmán 2
(vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s TV, podkrovní ložnice s 6 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek) Apartmán 3
(ložnice se 3 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s 2 lůžky a TV, podkrovní ložnice se 7 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Apartmán Michaela
(ložnice se 2 lůžky, vybavená kuchyňka – lednice, varná konvice, nádobí, mikrovlnka, obývací kout s TV a 2 lůžky, sociální zařízení, možnost přistýlky 2 lůžek)
Celková kapacita: 16 lůžek, 10 přistýlek.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
300 Kč/osoba/noc.
Ceny jsou uvedeny na osobu/noc bez snídaně včetně DPH.
Děti do 2 let zdarma.
Děti do 10 let 200 Kč/osoba/noc.
Cenu za Setkání s vínem vám připravíme na základě vašich individuálních požadavků.
Cena za cimbálovou muziku je 5000 Kč / 4 hodiny a je orientační.

Penzion a vinárna Fajka - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
2-4 lůžkové pokoje.
Celkem 8 lůžek.
Vinárna: 40 osob plus venkovní posezení.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
1 lůžko: 600 Kč/noc.
2 lůžka: 1000 Kč/noc.
3 lůžka: 1300 Kč/noc.
4 lůžka: 1500 Kč/noc.

Penzion a vinný sklep Slavík - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj: 4x2 = 8 lůžek plus přistýlky.
Čtyřlůžkový apartmán: 4x4 = 16 lůžek plus přistýlky.
Celkem 24 lůžek, 6 přistýlek.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Nocleh: od 350 Kč/osoba/noc.

Penzion a vinný sklep Valentová - kapacity, otevírací doby a ceny
Kapacita a rozložení lůžek:
Dvojlůžkový pokoj: 9 x 2 = 18 lůžek.
Třílůžkový pokoj standard: 3 x 3 = 9 lůžek.
Třílůžkový pokoj s balkonem: 1 x 3 = 3 lůžka.
Čtyřlůžkový pokoj - mezonet: 1 x 4 = 4 lůžka.
Čtyřlůžkový apartmán (2 pokoje): 1 x (2+2) = 4 lůžka.
Celkem: 15 pokojů, 38 lůžek, možnost přistýlek.
Restaurace: 40 osob.
Celková kapacita areálu: 140 míst k sezení.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Pokoj, obsazený 2ma a více osobami: 750 Kč/osoba/noc.
Pokoj, obsazený jednou osobou: 950 Kč/osoba/noc.
Dětská postýlka: zdarma.
Dítě do 3 let bez nároku na lůžko: zdarma.
Dítě od 3 do 12 let: 460 Kč/osoba/noc.
Všechny pokoje areálu: 23000 Kč/noc.
Při pobytu 7 nocí zaplatíte jen 6 nocí.
Ceny ubytování jsou včetně snídaně, poplatku za ubytování, turistického poplatku a DPH.
Přijímáme veškeré platební karty.
Poskytujeme slevy pro větší skupiny a cestovní kanceláře. Informace Vám rádi poskytneme telefonicky nebo emailem.
Ubytování hostů probíhá v den příjezdu do 18 hodin.
Opožděný příjezd nám prosím sdělte předem na níže uvedený kontakt.
Kontakt: paní Bohuslava Ročáková, tel. 519 352 222, email rocarkova@sklepuvaly.cz.

Vinařské centrum Mikulov - kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Po-Ne: 09:00-21:00.
So-Ne: 09:00-21:00 (v zimě 10:00 - 18:00).
Ceny:
Zde je náš on-line obchod.

Vinařství Turold - kapacity, otevírací doby a ceny
Penzion - kapacita a rozložení lůžek:
Apartmán 1: 6 lůžek + 1 přistýlka.
Apartmány 2, 3: 3 lůžka + 1 přistýlka.
Celkem 3 apartmány, 12 lůžek, 3 přistýlky.
Otevírací doby:
Celoročně, každý den.
Ceny:
Apartmán 1: 450 Kč/osoba/noc.
Apartmány 2, 3: 400 Kč/osoba/noc.
V případě týdenního pobytu (7 nocí) zaplatíte pouze 6 nocí.
Děti do 3 let zdarma.
Děti od 3 do 10 let: 200 Kč/osoba/noc.
Zde je náš e-shop.
Zde je naše vinotéka a degustace.
Zde je naše půjčovna kol a ceník zapůjčení.

Vinotéky Vinum Bonum - kapacity, otevírací doby a ceny
Valtice: první vinotéka Vinařský dům na náměstí.
Otevírací doby:
Celý rok.
Valtice: druhá vinotéka uvnitř zámeckého areálu (za dveřmi do zámku odbočte doprava).
Otevírací doby:
Červen - září: každý den kromě pondělí, 9:00-18:00.
Květen, říjen: víkendy, 9:00-18:00.
Lednice: první vinotéka levé křídlo zámku (první přední nádvoří), druhá vinotéka vchod ze silnice na Podivín.
Otevírací doby:
Červen - září: každý den kromě pondělí, 9:00-18:00.
Květen, říjen: víkendy, 9:00-18:00.
Ceny:
Jakostní odrůdová a známková vína: 90-120 Kč za 0.75 l.
Vína s přívlastkem (kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí): 130 - 300 Kč za 0.75 l.
Speciální vína (ledová, slámová): 150 - 500 Kč za 0.75 l.
Specielní nabídka: kvalitní vína z vinařské školy Valtice, připravovaná studenty pod vedením prvotřídních specialistů (pozdní sběr, výběr z hroznů): 100 Kč za 0.75 l.

Vinařství Jiha Mikulov - ceny
Katalog našich vín a ceny naleznete na WWW stránce www.vino-jiha.cz (levý sloupec). Jsou tam též uvedena dárková balení a zboží na podporu prodeje.

Sedlecká vína - kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Červenec, srpen: každý den, 10:00-18:00.
Květen, červen, září: soboty, neděle a svátky, 9:00-18:00.
Pro jednotlivce, rodiny, partnery, skupiny i firmy - celoročně po domluvě.
Ceny:
Jakostní odrůdová a známková vína: od 80 Kč za 0.75 l.
Vína s přívlastkem (kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí): od 200 Kč za 0.75 l.
Vína speciální (ledová, slámová): od 300 Kč za 0.75 l.
E-shop.
Řízené degustace.
Ceny akcí dohodou dle rozsahu služeb (ochutnávky, pohoštění, večeře, hostiny, cimbálová hudba...).

Templářské sklepy Čejkovice - kapacity, otevírací doby a ceny
Otevírací doby:
Červenec, srpen: každý den, 11:00, 13:00, 15:00.
Jiné měsíce: pro skupiny i jednotlivce na objednávku.
Ceny:
Prohlídka sklepa: 40 Kč/osoba.
Prohlídka sklepa plus ochutnávka 4 ročníkových či přívlastkových vín: 100 Kč/osoba.
Ceny vína a on-line obchod viz WWW adresa: www.templarske-sklepy.cz.


Seznamy a kontakty
Mikulov - víno (vinné sklepy, vinotéky, výrobci vína, vinařská turistika).
domů - nahoru

Vinařské a zábavné akce
Mikulov - akce - akce v Mikulově a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Valtice - akce - akce ve Valticích a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Lednice - akce - akce v Lednici a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Česká republika - kalendář vinařských akcí - vinobraní, košty, soutěže...

Vína z Moravy, vína z Čech - akce - vinobraní, košty, soutěže...
domů - nahoru

Víno, vínko
Víno, vínko Víno, vínko - stránky přítele vína přátelům vína, rady, porady, sklénky, vína, kategorie, odrůdy, burčák, šampaňské, oblasti, vinařství, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, výrobci vína, vzdělávání o víně, vinařské akce, kocovina, WWW odkazy.
Odrůdy vín - seznam a podrobný popis odrůd vín, uznaných v České republice, včetně jejich vlastností, vhodnosti k určitým jídlům atd.
Moravský sommelier - víno - vinařská oblast Jižní Morava, rozdělení vín, odrůdy vín, výroba vína, ochutnávání a uchování vína, víno a jídlo.

Kocovina
Kocovina - aneb hojivé prostředky pro těžká rána opilcova, rady, porady, pomoc, jak přežít kocovinu, vyprošťováky, prostředky, léky, jídlo, pití, kouření, chování, bílé myšky, tisíce malých permoníčků.
domů - nahoru

Písničky o víně
Písničky o víně - seznam

Písničky o víně - texty

domů - nahoru

Články
Moravská vína vítězila ve Vídni

Vína z Česka se zařadila mezi světovou smetánku

Moravská vína získavají na_prestiži - vezou domů medaile

domů - nahoru

Vybrané WWW odkazy
Zde jsou WWW stránky o víně: Víno, vínko.
Zde jsou odrůdy vín včetně podrobného popisu, k čemu se jednotlivé odrůdy hodí, apod: Víno, vínko - odrůdy vín.
Zde naleznete základní otázky a odpovědi ohledně vína: Víno - 14 otázek a odpovědí.
Zde naleznete základní charakteristiku vín, a k čemu se vína hodí: Víno, jak má být.
Zde jsou WWW stránky o Valticích a víně: Valtice - hlavní město vína - Víno a vinařství.
Zde jsou dobré vinné sklepy a vinotéky v obci Lednice a okolí: Lednice a okolí - vinné sklepy a vinotéky.
Zde jsou významní výrobci vína v obci Lednice, ve městě Valtice a v okolí: Lednice a okolí - výrobci vína.
Zde je mapa vinných sklepů a vinoték v Lednici: Lednice - víno - mapa. Zde je mapa vinných sklepů a vinoték ve Valticích: Valtice - víno - mapa.

domů - nahoru

WWW odkazy
wine.cz - vinařský a vinohradnický server, tento server je věnován všem poctivým vinařům let minulých, stávajících i budoucích, články a novinky, diskusní fórum, vinařské oblasti, osobnosti vinařství, aukce, vinařský bazar, časopisy, vzkazy, vinotéky a sklepy, vinařská sdružení, vinařský adresář, WWW odkazy.

O víně - in vino veritas, novinky, články, zajímavosti, oblasti, svět velkých vín, průvodce trhem, akce, jak se naučit pít víno jako znalec.

Znalec vín - encyklopedie - Milan Sedláček, Valtice, unikátní elektronická encyklopedie o víně, vinařství a vinohradnictví, 205 hesel, určeno pro laiky i odborníky.

Víno a vinaři - pravidla pro kombinaci jídla a vína, jak vybrat kvalitní víno (jak číst etiketu), přehled ohodnocení vín (soutěže, medaile) jak jim rozumět, jak víno podávat (teplota, sklo, atd.), jak založit a vést vlastní archiv vín, jak víno degustovat, recepty na jídla s vínem.

Česká a moravská vína - oficiální prezentace.

Vinařský průvodce - vinařství, vina, vinotéky.

iDNES - Víno - vše o vínu, vinařích a vinohradnictví, novinky, zprávy, firemní prezentace.

Moravské vinné sklepy a sklípky - Morava, sklepy, sklípky, výrobci vína, o víně a vinařství, vinařské oblasti, ubytování na jižní Moravě.

Vinařský fond České republiky - podpora vinařství v České republice, propagace českého a moravského vinařství v ČR i zahraničí.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce - Víno - novinky, zákony, předpisy, oznamovací povinnost, žádosti, dovoz, komise, inspekce, ověřování, třídění, zvyšování cukernatosti, evidence a hlášení, vzory vyplněných dokumentů, certifikace vína při vývozu, odkazy, instituce, výstavy, senzorické zkoušky.

Svaz vinařů České republiky - vinohradnictví, vinařství, výstavy, přehled odrůd, akce, zajímavosti, aktuality, časopis Vinařský obzor.

Národní vinařské centrum o.p.s. - obecně prospěšná společnost pro rozvoj vinařství v České republice, sídlo je v městě Valtice.

Salon vín České republiky - sídlo je v národním vinařském centru na Státním zámku ve Valticích, 100 nejlepších vín z České republiky, vína jsou vybírána a doporučena ze stovek vín na místních a regionálních výstavách, nejlepších 100 vín se nakonec vybíralo z 256 přihlášených a doporučených vzorků, vína byla hodnocena ve 2 komisích po 7 degustátorech, vedoucím a garantem hodnocení byl prof. ing. Vilém Kraus, CSc., vína hodnotili výhradně úspěšní absolventi degustátorské zkoušky podle evropských norem, seznam nejlepších 100 vín 2004/2005 je k dispozici na WWW stránkách.

Vinařská akademie - víno, informace, zajímavosti, propagace, ochutnávky, kurzy, semináře, školení, zkoušky, sommeliéři, gastronomie, moravská kuchyně.

Střední vinařská škola - Valtice, Střední odborná škola vinařská, Střední odborné učiliště zahradnické, tři obory (Agropodnikání se zaměřením na agroturistiku, Ochrana a tvorba životního prostředí, Vinohradnictví), škola se skvělou tradicí a reputací, vlastní školní hospodářství, dobrá vína za nízké ceny, vína jsou připravovaná žáky pod dozorem profesorů - odborníků.

Valtice - Hlavní město vína - WWW stánky centra vinohradnictví v České republice, úvod, vinařské akce, vinotéky, vinné sklípky, vinařské vzdělávání, výrobci vína, ostatní služby, fotogalerie, odkazy.

Biovína - vína, která zaujala.

Interaktivní vinařská mapa - vinařská oblast Morava - Vinařská oblast MORAVA má výborné předpoklady pro tvorbu bílých vín se zajímavým spektrem vůní a kořenitosti, které doplňuje látková plnost z moravských úrodných půd. Souhru vůní a chuti podtrhují svěží kyseliny povzbuzující k opětovnému doušku harmonického a pro jednotlivé podoblasti Moravy charakteristického vína. Moravská červená vína provázela odjakživa venkovskou stravu a posilňovala vinaře v jejich těžké práci. Chuťový projev nikdy nepostrádal zemitou pravost doprovázenou uchováním ovocitého charakteru červeného vína. Charakter červených vín se v poslední době mění pod vlivem uplatňování moderní technologie červených vín, která jim dodává více vláčné jemnosti. Líbezná jihomoravská krajina a její jedinečné přírodní podmínky vtiskují vínům svéráznost, která je hlavním předpokladem pro trvalý zájem o jedinečnost v nepřeberném množství.

Interaktivní vinařská mapa - vinařská oblast Čechy - Vinařská oblast ČECHY patří k nejsevernějším výspám evropského vinohradnictví. Praha leží na 50° severní šířky stejně jako Wiesbaden v Porýní. Největšího rozvoje dosáhlo české vinařství za vlády Rudolfa II., kdy bylo v Čechách kolem 3.500 ha vinic. Tehdy bylo nejvíce vinic v Praze a okolí, v Mělníku, Litoměřicích, Mostě a v Lounech. Iniciátorem rozvoje českého vinařství se stal císař Karel IV., který mu dal základ svými nařízeními z roku 1358.

Moravský sommelier - víno - vinařská oblast Jižní Morava, rozdělení vín, odrůdy vín, výroba vína, ochutnávání a uchování vína, víno a jídlo.

Aktuality pro vinaře

Oliheň - o alkoholu zábavně a s poučením aneb Abeceda alkoholíka.

domů - nahoru
© Petr Hejl