Mikulov, 608374535, phejl@lednice.org, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Svatý Kopeček, město, památky, okolí, soukromí, akce, mapa, otevírací doba
Mikulov, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Reistna, Hraniční zámeček, město, okolí, soukromí, podzemí, akce, salon vín, mapa, otevírací doba
 

Mikulov
Víno a vinařství

 
vinné sklepy a vinárny - vinotéky- pergoly a venkovní posezení - výrobci vína
vzdělávání o víně - vinařská turistika - sommeliéři
seznamy a kontakty
vinařské a zábavné akce
víno, vínko - kocovina - písničky - vybrané WWW odkazy - WWW odkazy


Vinné sklepy a vinárny
Vinný sklep U Maršála Vinný sklep U Maršála - V historickém prostředí v hloubce 13.5 metru pod zemí na vás dýchne neopakovatelná atmosféra cihlového vinného sklepa ze 16. století. Se sklenkou vína v ruce a na rtech pak budete moci obdivovat dokonalost zdejší křížové neboli hřebínkové klenby. Vinný sklep má dvě části: nadzemní místnost s barem (kapacita 60 osob) a podzemní část vlastní vinný sklep (kapacita 90 osob). Celková kapacita je tedy 150 osob. V tomto příjemném prostředí vám nabízíme celovečerní posezení u kvalitního vína s cimbálovou muzikou, nebo jen s harmonikou či lidovým vypravěčem. Degustaci našich vín pro vás připraví zkušený sklepmistr. Při sestavování konkrétního programu večera vám rádi vyjdeme vstříc a pokusíme se splnit všechny vaše požadavky, např. vegetariánské menu apod. Na vaše přání zajistíme ubytování, opékání selete, nákup nejrůznějších druhů vín z místních vinoték apod. Od srpna (dle úrody) čepujeme lahodný burčák. Možnost zajištění ubytování. Přístup: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Jižní Morava - Vinný sklep U Maršála, Restaurace Pod radnicí a Víno Šimák. Tel.: 519 51 02 02, 777 065 748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Vinařský dvůr U Kosků Vinařský dvůr U Kosků - nově otevřeno. Vinařský dvůr se nachází v sídle rodinného vinařství Kosek. Pro naše zákazníky nabízíme posezení jak ve vinárně, tak na letní kryté terase. Kapacita vinárny je 16 osob. Venkovní posezení nabízí prostor až pro 24 osob. Vinařský dvůr se dá využít pro řízené degustace vína, prodej lahvového či sudového vína, firemní či soukromé akce. Přijďte nebo přijeďte si odpočinout a ochutnat dobrého vínka. Vinařství Kosek je rodinná firma s dlouhou tradicí. Historie našeho rodinného vinařství sahá do padesátých let minulého století. Vždy jsme se snažili nabídnout zákazníkům výbornou kvalitu vína z vlastní produkce hroznů, které pěstujeme na ploše 7 ha v systému integrované produkce. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), vinařství je po 30 m na levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a vinařství. Tel.: 731458753, 777097666, e-mail: vinokosek@tiscali.cz.
Vinný sklep Golf Garni Vinný sklep Golf Garni - Vítejte v kraji vína. Náš obnovený vinný sklep Vám nabízí to nejlepší z jihomoravských vín. Příjemné posezení, degustace pod vedením zkušených sommelierů, pohoštění k vínu a hostiny, cimbálové hudby... Vinný sklep je umístěn na ulici Pavlovská, cca 1 km od hotelu. Pro ubytování si Vám dovolujeme nabídnout náš stylový Hotel Golf Garni - nově otevřený hotel kousek od centra města Mikulov. Ubytování je ve 13 dvoulůžkových pokojích (včetně dvou pro hendikepované), o celkové kapacitě až 40 lůžek. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, vybaveny sociálním zařízením, SAT-TV, připojením na Internet a kartovým systémem. Snídaně jsou podávány formou bohatého buffee přímo v objektu. Hotel Golf Garni je ideálním místem pro pořádání firemních akcí, školení, seminářů, obchodních jednání i rodinných oslav. Golf můžete hrát "za kopcem", na hřišti v nedalekém Poysdorfu (nedalekem myslíme 10 – 15 minut autem). Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), hotel je po 30 m na pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Hotel Golf Garni a Golf Veltlinerland Poysdorf. Tel.: 734 792 591, 539 029 600, e-mail: info@hotelgolfgarni.cz.
Vinný sklep Templ Vinný sklep Templ - Původní sklep ze 16. století s neopakovatelnou atmosférou obzvláště vhodnou pro komorní ochutnávky vinných specialit. Nabídka vín reprezentuje výběr našeho sommeliéra z produkce nejlepších regionálních pěstitelů. Pořádáme gastronomické a sommeliérské akce (sezónní speciality, etnografické kulinářské exkurze...). K dispozici jsou Vám také naše další stylové restaurace a prostory. Přístup: z dolního konce náměstí nejprve po terase doprava dolů, poté doprava nahoru ulicí Zámeckou a Husovou; z horního konce náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, na náměstíčku odbočte doleva na ulici Husovu; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, na vrcholu (náměstíčku) odbočte doprava na ulici Husovu. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace.
Vinárna Fajka Vinárna Fajka - Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru Mikulova do stylové, nově otevřené Vinárny Fajka! Najdete nás hned pod zámeckými hradbami, takže cetrum Mikulova neopustíte ani na chvilku. Naše prostory jsou vhodné jak pro individuální oslavy, tak i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značekové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čaje Teavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), nakládané grilované koleno s úpravou na přání hosta, doutníky. V Penzionu Fajka prožijete svou dovolenou naplno! Zrekonstruovali jsme pro Vás historický objekt v centru Mikulova, těsně pod hradbami Mikulovského zámku. Odtud Vás snadno vylákají procházky zámeckým parkem (vchod cca 30m) nebo náměstím (100 m). Pro ty, které víc než Zámek, Dietrichštejnská hrobka nebo nedaleký Lednicko-Valtický areál zajímá příroda, jsou velkým lákadlem Pálava se svým unikátním ekosystémem a jeskyně pod Turoldem. Ať už se rozhodnete jakkoli, pro všechny Vaše aktivity Vám poskytneme zázemí a ubytujeme Vás ve dvou až čtyřlůžkových pokojích (sociální zařízení, lednice, TV). Zdarma je venkovní parkoviště (kamerový systém). Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Vinný sklep Milan Kosík Vinný sklep Milan Kosík - Nabízíme posezení ve vinném sklepě pro větší i menší skupiny lidí. Sklep se nachází ve dvoře rodinné firmy v horní části obce Perná s nádherným výhledem na Pálavské vrchy. Posezení pro 20 lidí se nachází v původním sklepě s krbem, který byl postaven na začátku minulého století. Posezení pro 55 hostů v degustační místnosti s krbem, která je součástí penzionu. Ten je postaven přímo nad původním sklepem. Parkování je možné ve dvoře penzionu. Způsob provedení degustace vždy po domluvě. Nabízíme k chutnání více než 20 vín většinou přívlastkových. Vyrobená vína pocházejí výhradně z vlastních vinic. Jídlo a hudba, případně ubytování v penzionu - po domluvě. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 724795964, 721 807 951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Vinný sklep U Maňáků Vinný sklep U Maňáků - Rádi pro vás na objednávku připravíme Setkání s vínem - příjemné posezení s prohlídkou sklepů, řízenou degustací či ochutnávkou vín, bohatou hostinou, za doprovodu cimbálové muziky. Ideální příležitost pro různé firemní akce nebo školení, ale také pro přátelská setkání a rodinné oslavy s kapacitou až 45 osob včetně vlastního noclehu. Penzion stojí v horní části obce Perná. Apartmány jsou rodinného typu. V areálu je venkovní terasa, krytý altán, zahradní gril, bazén, otevřené parkoviště, úschovna kol i písečný kurt pro milovníky volejbalu. Vinařstvím se zabýváme od roku 1989, láska k vínu a tradiční šetrné zpracování nám dovoluje spolu s osobitým charakterem pěstovaných hroznů přímo pod Pálavskými vrchy dělat svěží vína vysoké kvality a plné chuti. Přijměte naše pozvání do světa harmonické chuti, vyzrálé plnosti, jemné kořenitosti, šťavnaté svěžesti a osobité vůně. A dovolte nám, abychom Vám naservírovali Velmi Intenzivní Prožitek, vína z nové kolekce GENIUS VITIS® (prezentace na předávání filmových cen Český lev 2008). Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru, náš penzion je před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 739379912, 739379865, e-mail: Manak.Josef@seznam.cz.
Vinný sklep Pod Svatým Kopečkem Vinný sklep Pod Svatým Kopečkem - Nabízíme skvělá moravská vína, která si můžete vychutnat v nově rekonstruovaném útulném sklípku. Náš vinný sklep je součástí penzionku, ležícího se nachází v Mikulově na úpatí Svatého Kopečku, na který je vstup přímo z nemovitosti (50m), přesto je vzdálen pouze 300m od historického centra města. Ubytování je nachystáno ve třech pokojích (2 + 2+1 + 2+2) vybudovaných v selském stylu. Na každém pokoji je TV, WC a koupelna. Jídelna (10 míst) je propojena chodbou s pokoji a podáváme zde celodenní občerstvení a snídaně. Parkování je připraveno na uzavřeném a uzamčeném parkovišti uvnitř nemovitosti. Další služby, které poskytujeme: zajištění obědů; občerstvení pro posezení na terasách, krbu či ve sklepě; prodej lahvového vína; prodej nápojů (pivo, minerálka, limo). Nenabízíme luxus, ale solidnost. Přístup: Přístup: z dolního konce náměstí směrem doleva dolů ulicí Svobody, na křižovatce ve tvaru T odbočte doleva ulicí Koněvovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) a z ulic Komenského či Vídeňské směrem nahoru na ulici Koněvovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzionek.
Vinný sklep U Hrdličků Vinný sklep U Hrdličků - Nabízíme posezení ve sklípku i na venovní terase pro 15-20 osob. Prodej sudových a přívlastkových vín, občerstvení, grilování ve venkovním krbu, opékání na rožni, degustace, možnost cimbálové muziky. Vinný sklep se nachází na vyvýšeném místě, na svahu Kozího hrádku, s malebným pohledem na město Mikulov a Svatý Kopeček. Ke sklípku patří historická obranná věž sloužící jako rozhledna s krásným výhledem na Mikulov a okolí v kteroukoli denní i noční dobu. Rádi Vám poradíme s ubytováníma doporučíme možné turistcké cíle v okolí Mikulova. Přístup: z horního konce náměstí jděte nahoru ulicí Brněnskou, odbočte do ulice Na jámě, po cca 50 m odbočte cestou doleva vzhůru a pokračujte cca 200 m. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny a mapa.
Vinný sklep Pod Kozím hrádkem Vinný sklep Pod Kozím hrádkem Vinný sklep Pod Kozím hrádkem - Klasický vinný sklep ve vápencové jeskyni, pod zříceninou a vyhlídkovou věží Kozí hrádek. Tradiční jihomoravský vinař pan Ladislav Solařík s rodinou si Vám dovoluje nabídnout příjemné posezení, spojené s degustací vína. Možnost teplé i studené kuchyně. Máme vlastní udírnu. Na přání Vám zahraje cimbálová hudba z regionu. Kapacita sklepa je 20 - 50 osob. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, nahoře na náměstíčku odbočte doprava vzhůru směrem na Kozí hrádek, jděte kamenitou cestou a po schodech; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, před vrcholem odbočte po silnici doleva vzhůru směrem na Kozí hrádek.
Vinný sklípek Balloon Vinný sklípek Balloon - V našem vinném sklípku nabízíme prostory k uspořádání oslav, večírků, srazů, posezení u vína a další společenské aktivity spojené s degustací vynikajích vín z Moravy. K poslechu i ke zpěvu Vám mohou zahrát cimbálová hudba, harmonikář, country kapela... Součástí objektu Balloon je také penzion, restaurace, wellness a další doplňky pro Vás příjemný pobyt (dětské hřiště, stolní tenis, stolní fotbal, zahradní šachy, lukostřelba...). Velkým lákadlem pro Vás může být velký venkovní bazén, který Vás v horkých dnech na Mikulovsku jistě ochladí a osvěží. Samozřejmostí je možnost pořádání různých společenských akcí, školení, konferencí a rodinných oslav. Při denním stravování i při hostinách můžete ochutnat vše od klasické domácí kuchyně až po speciality na grilu, saláty, zvěřinu, apod. Na přání můžeme pro Vás nachystat různé gurmánské speciality, jako je italská kuchyně, grilování selete, rauty... Přístup: ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru, v centru Horních Věstonic odbočte směrem dolů. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, restaurace a wellness.
Vinárna U Kosmačků Vinárna U Kosmačků - Naše vinárna se nachází v obci Šakvice, která leží na břehu Pálavských jezer. Vinárna Vám nabízí široký výběr nejen jihomoravských vín, teplá jídla včetně minutek. Připravujeme pro Vás denní menu za 53 Kč. Naší specialitou je "Podlužácká drůbeží směs s bramboráčky". U más máte také možnost posezení ve vinném sklípku. Pořádáme firemní a společenské akce, jako jsou setkání, večírky, oslavy, svatby... Akci pořádáme dla Vašich přání, snažíme se o "domácí prostředí". Zastavte se u nás - ať již pobýváte v Šakvicích, nebo máte "cestu kolem". Budete se rádi vracet, tak, jak se vracejí naši stávající zákazníci. Přístup: z dálnice Brno-Bratislava odbočte doprava směrem na Šakvice, naše vinárna se nachází v ulici pod náměstím. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa.
Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier - Břeclav, vinný sklep s posezením až pro 50 osob (vhodný na firemní i rodinné akce), privátní boxy pro uložení vín v ideálních podmínkách, vinotéka s širokým sortimentem kvalitních moravských vín vybraných jedním z nejlepších tuzemských sommelierů Liborem Nazarčukem, denně ochutnávka vybraných vín, likérů a destilátů, vína pro okamžitou konzumaci i uložení, archivní vína od ročníku 1900, vína z 50 vinařství ze všech čtyř vinařských podoblastí vinařské oblasti Morava, speciální vína (ledová, slámová, výběry z bobulí, výběry z cibéb, fortifikovaná vína...), BIO vína, dárková balení vín, speciální etikety na přání (firemní, PF, výročí...), prestižní zahraniční vína (Champagne, Bordeaux, Burgundsko, Portské, Tokaj…), ušlechtilé značkové destiláty, kubánské doutníky, skleničky a karafy Bohemia Crystal, vývrtky, gastronomické pomůcky, pochotky k vínu (olivy, sýry, speciality - např. pravá husí játra), posezení u vína, kávy Lucaffé..., dodávky vín až do domu, zásilková služba. Přístup: Břeclav - zámek. Viz též foto, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, vinotéky a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinný sklep Hotel Drnholec Vinný sklep Hotel Drnholec - Hotel Drnholec se nachází přímo v mikulovské vinařské oblasti s velmi teplým a suchým podnebím, ideálním pro růst vinné révy. V okolních tradičních vinařských obcích i v Drnholci samotném se na vápenitých půdách rodí výborná vína s charakteristickým buketem. Do znamenité kvality zde dozrávají zejména bílé odrůdy jako jsou Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Chardonnay nebo Veltlínské zelené. Tisíciletá vinařská tradice se nezaměnitelně zapsala do kulturní historie kraje, přítomnost révy a vína si u nás uvědomíte na každém kroku. Přímo v Hotelu Drnholec můžete ochutnat z několika desítek znamenitých vín z jižní Moravy. Náš vinný lístek jsme připravili společně s vinařským odborníkem tak, abyste měli možnost ochutnat ta nejlepší vína rozmanitých chutí, barev a vůní. Zážitek z kvalitního vína můžete ještě prohloubit řízenou degustací, připravenou zkušeným sommeliérem přímo v našem hotelu, nejlépe rovnou v našem vinném sklípku. Přístup: Drnholec, centrum, náměstí Svobody. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, Hotel Drnholec a Restaurace Hotel Drnholec
Vinný sklep Slavík Vinný sklep Slavík - Penzion *** a vinný sklep, Sedlec u Mikulova. Nacházíme se na trase Mikulov – Valtice v atraktivním a klidném prostředí na hranici Lednicko-valtického areálu a oblasti Pálavských vrchů. Ti z Vás, kteří se rozhodnou v našem penzionu strávit svou dovolenou či uspořádat firemní akci, mohou očekávat profesionální a individuální přístup s možností návštěvy vinného sklípku a následnou degustací kvalitních moravských vín. Okolí Vás bude lákat k návštěvě mnoha přírodních i kulturních zajímavostí, zámků i projížďkám na kole po vinařských cyklostezkách. Ubytování je zajištěno v pohodlně zařízených pokojích vždy s vlastním vstupem z venku. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. V objektu poskytujeme stravu pouze pro klienty penzionu, přičemž večeře jsou řešeny v podobě grilování a rožnění - možné rožnění čehokoli. Pobyt na tomto objektu je vhodný jak pro rodiny s dětmi, které touží poznat tento nezapomenutelný kraj, tak i firmy, které mohou využít našich služeb spojených s programem šitým na míru a neodmyslitelnou degustací vín (archivní, přívlastková). Otevírací doba dle požadavků zákazníka. Těšíme se na Vaši návštěvu. Přístup: Sedlec u Mikulova, silnice Valtice - Mikulov, u můstku přes potok, 100 m od železniční stanice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, penzion a Víno a destiláty Slavík. Tel.: 724030699, e-mail: info@vinoadestilatyslavik.
Vinný sklep Daniely Valentové Vinný sklep Daniely Valentové - přijeďte na návštěvu do nově stylově zrekonstruovaného vinného sklepa v Úvalech u Valtic, který svou malebností vyniká nad ostatními, mnohokráte pozdvihneme sklenku vína a řekneme tu obyčejnou větu – "Na zdraví", připíjíme vínem - ušlechtilým nápojem, jehož historie čítá tisíciletí, Daniela - mladá, sympatická blondýnka spojila svůj život s vínem, ze severu Čech zamířila studovat vinařství na jih Moravy, domovem se jí stal vinařský kraj pod Pálavou, Daniela je zkušená sommelierka, její prezentace o víně nenechají na pochybách, že vínu nejen rozumí, ale že práce kolem vína je její životní láskou, sklepní služby zahrnují posezení ve sklepě, ve stodole či na zahrádce, řízenou degustaci, občerstvení, hostiny, rauty, prodej vín a uskladnění vín ve sklepních boxech, nealko nápoje a pochoutky k vínu, cimbálové muziky či country kapely, služby pro individuální turisty, cykloturisty, skupiny i firmy, naše firemní akce jsou vyhlášené. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, penzion a restaurace. Tel.: 608828297, 776245851, e-mail: rocarkova@sklepuvaly.cz.
Vinný sklep U Čapků Vinný sklep U Čapků - sklep se nachází v centru malebné historické obce Lednice, má délku 67 metrů, v části sklepa, ve které jsou umístěny dubové sudy, panuje neopakovatelné klima - vše voní vínem a připomíná starou vinařskou tradici, návštěvníci sklepa si mohou vybrat z 15ti odrůd vín (včetně archivních) a posedět v bezprostřední blízkosti sudů, na přání zahraje cimbálová muzika nebo harmonikář, nabízíme individuální řízené degustační programy, součástí posezení je i prohlídka sklepa s odborným výkladem, připravíme občerstvení, teplou večeři, hostinu či raut, celoročně pořádáme degustace pro veřejnost bez předběžného objednání, součástí sklepa je archiv, kde jsou trvale uskladněna vína vysoké kvality z naší produkce, řada z nich získala ocenění na tradičních výstavách vín, archivní vína uložená v našem sklepě uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky (nejstarší ročník 1982), specialitou je Rulandské bílé v dubovém sudě, dodáváme dárková balení vín (firemní dárky), organizujeme pro firemní akce sběr hroznů. Přístup: Lednice, Vinný sklep u Čapků: ze Zámeckého náměstí po staré Valtické ulici, 200 m, pak odbočte doprava nahoru na Cihlářskou ulici; Vinařská vesnička: nachází se u velkého parkoviště (vedle My Hotelu). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a Vinařská vesnička. Kontakty: Cihlářská ulice, 69144 Lednice, tel.: 519340400, 724516900, email: ucapku@ucapku.cz.
Vinný sklep Jordán Vinný sklep Jordán - penzion Jordán, klasický rodinný vinný sklep, kapacita 60 osob, 47 let zde dělá vínko místní vinařská legenda - pan Vinař Jordán, přezdívaný Vinař Palivec pro jeho bodrý jazyk a podle hospodského z velmi známé knihy Švejk, nyní přebírá rodinnou vinařskou štafetu syn - pan Jara Jordán, vlastní vinohrad, výběrová sklizeň hroznů, ruční výroba vína, žádné automaty, žádná chemie, žádné řízené kvašení, výhradně kvalitní vína (jakostní odrůdová vína, pozdní sběr, výběr z hroznů, archivní vína, odrůda Elbrus - jedniné vinařství v ČR), ochutnávky s výkladem, lidové písničky, rodinné, skupinové, firemní a společenské akce, lahodný burčák a vínko za skvělé ceny, od 60 Kč za litr. Přístup: naproti zámeckému areálu, z radničního parkoviště rovně a doleva, z velkého parkoviště nahoru a doprava. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion.
Vinný sklípek Free Star Vinný sklípek Free Star - Soukromé i skupinové návštěvy ve vinném sklípku. Pro zájemce o naše sudová i archivní vína nabízíme osobní návětěvy v našem vinném sklípku a archiv ZDARMA !!! Košt vína probíhá s vinařem a výkladem o víně, které máme v nabídce. Pořádáme i ochutnávky sudových a přívlastkových vín z místní produkce PPS Agro Strachotín a dalších vinařství z okolí Strachotína s možností koupě těchto vín. Přímo v areálu ATC či přímo v našem vinném sklípku. Celoroční prodej sudových i archivních vín k různým příležitostem i akcím. Náš kemp je skvělé místo ke strávení klidné dovolené pro všechny věkové kategorie, kteří vyhledávají krásnou dovolenou na jihu Moravy pod nádhernými Pálavskými vrchy. Přístup: z centra Strachotína ulicí Osvobození směrem ke hrázi, odbočte doleva poslední ulicí před hrází (Šakvická). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy a kemp.
Vinný sklep Hraniční zámeček Vinný sklep Hraniční zámeček Vinný sklep Hraniční zámeček - Hlohovec, nový vinný sklep v jednom z křídel Hraničního zámečku, kapacita 100 osob, moravská, česká i zahraniční vína, ochutnávky, cimbálová hudba. Přístup: z Lednice po silnici směr Valtice, po 3 km odbočte vpravo do Hlohovce, projeďte obcí až k zámečku. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy a Hraniční zámeček.
Sklepní vinárna Akademie Sklepní vinárna Akademie - sklepní vinárna původně z 15. století, vinařské prostředí, degustace, hostiny, rauty, známý jihomoravský seminární hotel, ***, Slovácko, kongresová, pobytová a tranzitní turistika, konference, školení, semináře, prezentace výrobků a služeb, restaurace (85 míst), bar, letní terasa, 5 seminárních sálů, VIP salonek, PC učebna, prezentační technika, relaxační centrum (fitness, stolní tenis, elektronické šipky, ruské kuželky, petanque), venkovní bazén, snídaně formou bufetu, hotelové parkoviště, WiFi Internet, ubytování pro psy či kočky, kartový systém, sauna, prohřívací kabina, vířivý bazén, solárium, masáže, kola, skůtry, směnárna, taxi, praní a žehlení prádla. Přístup: seminární Velké Bílovice, dálnice Brno-Bratislava, odbočka na Velké Bílovice (na sever), 2 km, ve Velkých Bílovicích odbočte doprava na ulici Zahradní. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, Hotel Akademie a Restaurace Akademie.
vinný sklep Autokemp, restaurace a vinný sklep Apollo - velký kemp pod hrází Mlýnského rybníka s mnoha možnostmi zábavy, ubytování v přírodním prostředí (trávník, stromy, potok), dřevěné chatky, stanování, místa pro karavany a obytné přívěsy, pitná voda, společné sprchy a WC, restaurace, občerstvení, kryté posezení, gril, sluneční bar, cykloterasa, nový vinný sklep s kapacitou 100 osob, dvě hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal, badmintonový kurt, ping-pongový stůl, pískoviště, dětské hřiště, koupání 100 m od kempu, parkování, kolárna, ohniště (za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů), individuální turistika, společenské akce, firemní akce. Přístup: silnice z Břeclavi do Lednice, 6 km, kemp je napravo od Mlýnského rybníka, silnice z Lednice do Břeclavi, 2 km, kemp je nalevo od Mlýnského rybníka. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto a mapa.
domů - nahoru

Vinotéky
(galerie vín, prodej vína)

Vinařské centrum Mikulov Vinařské centrum Mikulov - Naplnili jsme pro Vás obchod vínem z Vinařství Volařík a od Zdeňka Peřiny. A nejen tím! Nabídneme Vám vždy jen to, co nám chutná... Vinotéka je přímo na mikulovském náměstí. Naleznete u nás to nejlepší víno, které se každý rok na jižní Moravě urodí. Můžete využít i naši virtuální vinotéku na Internetu. Prodáváme bílá, červená i růžová vína, specielní vína (ledová, slámová, výběry z bobulí...), sekty, dárková balení vín, krabičky na víno, sklenice, karafy, keramické doplňky, sommeliérské potřeby, španělské olivy, olivový olej, knihy a další předměty s vinařskou tématikou. Připravili jsme pro Vás vinné víkendy v Mikulově. Pořádáme vinařské programy - vinařskou turistiku a kongresy: Kongres na zámku v Mikulově (I více než 300 osob s kvalitním cateringem a doprovodným programem včetně ubytování a výtečného servisu. Profesionální ochutnávka vín, vinný bar, ohňostroj...); Exkurze do vinařství (Prohlídky vinařství pro Vás, kteří se zajímáte o víno a rádi byste věděli jak ve skutečnosti vypadá sklepní hospodářství nebo byste rádi ochutnali víno přímo ze soudku); Večery ve vinných sklepích (Přijeďte zažít pravý moravský večer do vinného sklepa); Vinařské akce (košty, degustace, vinařské tržnice a jiné). Oblíbené jsou naše dárkové poukazy pro Vaše blízké a spolupracovníky. Přístup: Mikulov - náměstí - střední část. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy. Tel.: 519510368, 777922600, e-mail: info@vinarskeprogramy.cz.
Vinotéka Turold Vinotéka Turold - Vinařství Turold Mikulov Vám nabízí k ochutnávce a konzumaci vín s občerstvením svou reprezentační vinotéku o kapacitě 35 míst, která se nachází přímo v objektu vinařství. Nabízíme: řízené degustace vín, prodej celého sortimentu vín, občerstvení v podobě bohaté studené kuchyně, firemní večírky, firemní prezentace, oslavy... Hostům je k dispozici též náš penzion a půjčovna kol. Roční produkce našeho vinařství představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková, která jsou z větší části lahvována a z části prodávána jako sudová. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinařství a půjčovna kol. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Vinotéky Moravský sommelier Vinotéky Moravský sommelier - vinotéky v Břeclavi, Lednici a Valticích, patronem vinoték je mistr sommelier Libor Nazarčuk, několikanásobný šampion ČR a SR a semifinalista mistrovství světa v sommelierství, držitel českého rekordu v sabráži (sekání hrdel lahví sektu šavlí), můžete zde ochutnat i zakoupit 250 druhů vybraných vín od předních moravských vinařů, v naší nabídce jsou i championi Valtických vinných trhů: Cuvée - výběr z hroznů, Chardonnay a Veltlínské zelené, pořádáme společenské a firemní akce, ve venkovním prostoru vinotéky Břeclav - ulice Kapitána Jaroše je k dispozici hřiště na petanque. Přístup: Břeclav - zámek; Břeclav - ulice Kapitána Jaroše (U kasáren); Lednice - Zámecké náměstí, Valtice - z náměstí Svobody ulicí na hlavní křižovatku, vinotéka je v pravém rohovém domě (Penzion Prinz). Viz též foto, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinum Bonum Vinum Bonum - vinotéky Valtice a Lednice, Hradební vinný sklep, Vinařský dům, ubytování v centru Valtic (hostinský pokoj 2 + 2, vhodný např. k víkendovým pobytům s rodinou, restaurace, 4 vinotéky, kvalitní moravská vína, pobyty s vínem, prohlídky sklepa, večery u vína, jídlo k vínu, hostiny, obložené mísy, obložená prkénka, další nápoje, řízená degustace vín, ochutnávky, cimbálová hudba, školení, seznámení s vínem, přednášky pro odborníky i laiky. Přístup: Vinařský dům - náměstí Svobody Valtice, Valtice první vinotéka - Vinařský dům, Valtice druhá vinotéka - uvnitř zámeckého areálu (za dveřmi do zámku odbočte doprava), Lednice první vinotéka - levé křídlo zámku (první přední nádvoří), Lednice druhá vinotéka - zámek Lednice, hospodářská část, vchod ze silnice na Podivín. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.
domů - nahoru

Pergoly a venkovní posezení
Vinařská vesnička Vinařská vesnička - příjemné denní či večerní posezení v pravých dubových vinných sudech, ve kterých dříve bylo uskladněno víno, sudy s posezením pro naše hosty mají objem 5000 litrů, sud sloužící k prodeji vína 15000 litrů, vesnička Vám nabízí od května do konce října široký sortiment vín naší produkce – přívlastkových, jakostních, archivních, sezónně burčáku, přijďte si zpříjemnit pobyt v Lednici posezením na netradičním místě na břehu řeky Dyje v těsné blízkosti lužních lesů, součástí areálu Vinařské vesničky je ohniště pro opékání, pořádáme večery s cimbálovou muzikou, cyklisté jsou vítáni. Kontakty: Velké parkoviště, 69144 Lednice, tel.: 519 340 400, 724 516 900, email: ucapku@ucapku.cz. Přístup: Lednice, Vinný sklep u Čapků: ze Zámeckého náměstí po staré Valtické ulici, 200 m, pak odbočte doprava nahoru na Cihlářskou ulici; Vinařská vesnička: nachází se u velkého parkoviště (vedle My Hotelu). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a Vinný sklep U Čapků.
domů - nahoru

Výroba a prodej vína
(vinohrady, vinařství, vinaři, pěstování, výrobci, distribuce...)

Vinařství Turold Vinařství Turold - je rodinná firma navazující na tradiční vinařství Miroslava Sáčka, které bylo založeno v roce 1992 a zaregistrováno pod ochrannou známkou TUROLD MIKULOV. Roční produkce představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková, která jsou z větší části lahvována a z části prodávána jako sudová. Za úspěchem firmy stojí spojení starobylých a moderních technologií výroby vína, které pochází převážně z mikulovských a velkopavlovických vinic. O kvalitě vín svědčí mnoho úspěchů a ocenění na domácích i mezinárodních výstavách. Ochutnávka a konzumace vín s občerstvením v reprezentační vinotéce. K dispozici je též náš penzion a půjčovna kol. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinotéka a půjčovna kol. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Víno Šimák Víno Šimák - Vážení přátelé dobrého vína, dovoluji si představit stránky rodinné firmy Víno Šimák z Mikulova na Moravě. Tradici pěstování révy vinné - (vitis vinifera) a výroby vína v naší rodině založil v roce 1930 v malebné vesničce Horní Věstonice děda Ladislav Lekavý. K výraznému rozvoji firmy pak dochází po roce 1989. Větší část viničních tratí se nachází v katastru obce Horní Věstonice na úpatí Pálavy a část přímo v Mikulově. Víno vyrábíme ve vinném sklepě nad Horními Věstonicemi. Naši předkové měli šťastnou ruku při výběru jižních svahů, což společně s příznivými klimatickými podmínkami krajiny pod Pálavou umožňuje pěstovat hrozny pro výrobu vína té nejvyšší kvality. Zaměřujeme se především na kvalitní přívlastková vína. Naše vína můžete ochutnat přímo v Mikulově a to ve vinném sklepě U Maršála a v Restauraci Pod Radnicí. Zde se od zkušených someliérů také dozvíte vše, co souvisí s pěstováním révy vinné a výrobou vína např. co jsou to odrůdová a přívlastková vína, jaké používáme technologie při ošetřování révy vinné i při vlastní výrobě vína atd. Přístup do Vinného sklepa U Maršála: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Restaurace Pod radnicí a Vinný sklep U Maršála. Tel.: 519 51 02 02, 777 065 748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Vinařství Milan Kosík Vinařství Milan Kosík - Naše rodinné vinařství vychází z dlouholeté vinařské tradice. Základem je postupná výsadba mladých vinic. Vinařství je založeno na malém zatížení keřů, šetrném přístupu k přírodě a maximálním omezení chemických prostředků. Základní předpoklad výroby vín a jejich pěstování přátelskou cestou vůči životnímu prostředí s důrazem na minimalizaci syntetických hnojiv a pesticidů je docílení vysoké kvality hroznů. Obhospodařujeme téměř 9 hektarů vlastních vinic v okolí známé vinařské obce Perná. Výroba vína je založena na moderní technologii, jemném a rychlém zpracování zdravých hroznů, minimálním přístupu vzduchu a zakvášení čistou kulturou kvasinek. Vinařství Milan Kosík vyrábí kvalitní jakostní i přívlastková vína. Úspěchy: Veltlínské zelené, ledové 2004 - Zlatá medaile na Výstavě šampionů v Mikulove 2007, Ryzlink vlašský, Výběr z cibéb 2008 - Zlatá medaile na Výstavě vín - šampionů v Mikulově 2009, Cabernet sauvignon, Ledové víno 2008 - Vítěz speciálních vín na výstavě vín v Perné 2009. Přijďte ochutnat. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinný sklep. Tel.: 724795964, 721 807 951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Penzion a vinařství U Maňáků Vinařství U Maňáků - Rodinné vinařství a penzion u Maňáků se nachází v malebné obci Perná, na úpatí Pálavy, v klidu překrásných vápencových skal, uprostřed bohatých vinohradů. Vinařstvím se zabýváme od roku 1989. Láska k vínu a tradiční šetrné zpracování nám dovoluje spolu s osobitým charakterem pěstovaných hroznů dělat svěží vína vysoké kvality a plné chuti. Přijměte pozvání do světa harmonické chuti, vyzrálé plnosti, jemné kořenitosti, šťavnaté svěžesti a osobité vůně. Dovolte nám, abychom Vám naservírovali Velmi Intenzivní Prožitek, to jsou vína z nové kolekce našeho rodinného vinařství GENIUS VITIS®. Připravíme Vám Setkání s vínem - příjemné posezení s prohlídkou sklepů, řízenou degustací či ochutnávkou vín, bohatou hostinou a to vše za doprovodu cimbálové muziky. Ideální příležitost pro firemní akce nebo školení i pro přátelská setkání a rodinné oslavy. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru, náš penzion je před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinný sklep. Tel.: 739379912, 739379865, e-mail: Manak.Josef@seznam.cz.
Vinařství Kosek Vinařství Kosek - Naše vinice jsou v nejlepších viničních tratích Mikulova, který byl a je jedním z nejvýznamnějších vinařských center. Historie našeho rodinného vinařství sahá do padesátých let minulého století. Vždy jsme se snažili nabídnout zákazníkům výbornou kvalitu vína z vlastní produkce hroznů, které pěstujeme na ploše 7 ha v systému integrované produkce. Na vína poskytujeme záruku po dobu 6 měsíců od data dodání (při skladování v odpovídajících podmínkách). Stálým zákazníkům poskytujeme množstevní slevu. Sklepní hospodářství je vybaveno moderní technologií s dostatečnou kapacitou. Bílá vína kvasí v nerezových tancích a červené vína po kvašení v kvasných kádích zrají v dřevěných sudech. Po lahvování zrají vína v ležáckých sklepích. Našim cílem je vytvořit přírodní produkt. Provozujeme též internetový obchod s našimi víny. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), vinařství je po 30 m na levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a Vinařský dvůr. Tel.: 731458753, 777097666, e-mail: vinokosek@tiscali.cz.
Vinařství Reisten Vinařství Resiten - Stále znovu nás inspiruje nádherná krajina pod Pálavou, vonící mateřídouškou, dobromyslem a třemdavou, žár rozpálených bílých skal pod Dívčím hradem a neopakovatelná atmosféra místa s tisíci podobami, která vždy něčím příchozího zaujme a podmaní. Snažíme se, aby naše vína obsahovala vše, o čem hovoříme. Aby voněla tou nádhernou škálou vůní, i medem a chlebem, aby v sobě měla žár i pohlazení, aby přinášela radost a potěšení. Naše základní úvaha o produkci vína je jednoznačně odvozena od určení produkce pro segment trhu, na který jsme se zaměřili. Cílová skupina zákazníků je vrcholová gastronomie, privátní klientela a vinotéky. Vycházíme z toho, že i v době, kdy je vína v evropském i celosvětovém měřítku nadbytek, je vína vysoké kvality je stále málo. Zejména po vstupu do Evropské unie se ukazuje, že špičková vína moravské produkce jsou zcela srovnatelná s víny ze zahraničí, přičemž jejich cena je zhruba třetinová. Jsme si zcela vědomi toho, že pokud chceme být mezi vinařskou elitou, nemůžeme ani v segmentu produkovat průměrná vína. Každé víno musí být nadprůměrné a kolekce musí být vyrovnaná, aby se na ni mohli zákazníci spolehnout. Jedině tím nastolíme vztah oboustranné důvěry a povýšíme jej na společenskou úroveň. Proto se snažíme o pravidelnou komunikaci se svými zákazníky, kterým chceme předkládat jim stále lepší vína a současně reagovat na jejich podněty. Přístup: z horního konce náměstí jděte nahoru do areálu zámku. Viz též Penzion a vinařství Reisten - kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion.
Vinné sklepy Valtice, a.s. Vinné sklepy Valtice, a.s. - Valvin Dominium, vína z hlavního města vína, největší výrobce vín v České republice, tradiční liechtensteinské sklepy, Křížový sklep (v areálu firmy, největší vinný sklep v České republice, založen v roce 1640, kapacita 1 milion litrů vína, prohlídky a degustace na objednávku), Zámecký sklep (na zámku Valtice, založen v roce 1430, kapacita 700 tisíc litrů vína, veřejně přístupný), degustační salon, pergola firmy, prodejna vín, burčák. Přístup: z Lednice po silnici do Valtic, 8 km, dále pěšky z náměstí ulicí na jih směrem k vyhlídkové plošině Reistna, po 300 metrech odbočte doprava nahoru, autem směrem na hraniční přechod Úvaly/Schrattenberg, na konci Valtic odbočte po silnici doleva dolů. Viz též mapa.
Zemědělské družstvo Sedlec Sedlecká vína - Zemědělské družstvo Sedlec, naše víno pila královna Alžběta, proslulá lahodná vína, šlechtěná sluncem, které se opírá do Pálavských kopců a odráží od hladiny rybníka Nesyt, vína jsou odrůdově typická, lehká, suchá, svěží a chuťově čistá, jakostní vína a vína s přívlastkem (výběr z hroznů, výběr z bobulí, ledové víno, slámové víno), vínko na dnešní večer, pro zítřejší večer i pro slavnostní příležitosti, ochutnávky, pohoštění, akce, prodej, areál, břeh rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, krásný výhled, vinohrady, rybník Nesyt (největší moravský rybník, druhý největší rybník v České republice), údolí Nesytu, ptačí rezervace, květiny, trávník, dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, provazový žebřík, dřevěné lávky), vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba), povídání o víně, přednáší a diskutuje místní sklepmistr, vinař, znalec, folklorista a vinný básník, pan Ctirad Králík. Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Templářské sklepy Čejkovice Templářské sklepy Čejkovice - templářská vína - vína templářských rytířů, AD 1248, tajemný Řád templářských rytířů přišel do Čejkovic z Francie a založil zde epochální vinnou tradici, která se dědí z pokolení na pokolení, tradiční výroba a zrání vín z místní vinařské oblasti, obrovské historické vinné sklepy, prohlídky, degustace, prodej, vína pro milovníky vína, slavná červená vína francouzského typu, jakostní odrůdová bílá vína, speciální vína s extra vlastnostmi (archivní, přívlastková, bariková, ledová a slámová vína), vinárna U Templářských rytířů. Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Templáři a vinárna. Tel.: 518 309 011, e-mail: info@templarske-sklepy.cz.
Víno z Čejkovic Víno z Čejkovic - jsme lidé z Moravy - vinaři, gastronomové, hoteliéři, majitelé vinoték, vinných sklípků a rodinných penzionů, tradiční řemeslníci, muzikanti a milovníci vína z Čejkovic. Dali jsme se dohromady, abychom vám ukázali naši krásnou obec, přiblížili vám její hřejivá vína i vřelou pohostinnost zdejších lidí, představili tradiční řemesla a dobře vás obsloužili při putování za vínem, tradicí a kulturou regionu. Můžete si tu z naší pestré nabídky vybrat prohlídku vinařství, pobyt ve sklípku a zvolit si k nim kulinářský doprovod. Můžete si přímo objednat stůl pro bohatou či prostou večeři v některé z našich restaurací nebo třeba jen piknik mezi vinohrady. Vyberte si ubytování, kde se vám bude líbit. Zůstaňte u nás déle a zvolite si některý z degustačních a zážitkových pobytů, vezměte s sebou vaše kolegy na firemní setkání s kulturním programem. I když si u nás na toulkách Jižní Moravou uděláte jen krátkou zastávku, stojí za to i jen na chvíli pocítit to tajemství v atmosféře historických sklepení a ochutnat z jeho soudků. Přijeďte k nám do Čejkovic, za námi, našim vínem, za pokladem templářských rytířů. Nemusíte jej hledat dlouze. My dnes to tajemství už známe. Je uloženo právě v našem víně. Pojďte ochutnat… Přístup: z Lednice po silnici na Podivín, dále přes Velké Bílovice do Čejkovic. Viz též foto, mapa.
Víno a destiláty Slavík Víno a destiláty Slavík - prodej a distribuce vína, vinný sklípek a vinotéka Praha-Vinohrady, vinotéka Praha-Dejvice, vinný sklep a penzion Sedlec u Mikulova, moravská vína, zahraniční vína, destiláty, vína renomovaných jihomoravských vinařů z podoblastí Velké Pavlovice, Mikulov, Bzenecko, Blatnice pod Sv. Antonínkem, Moravský Žižkov, Vrbice, Rakvice, Čejkovice, Lanžhot, Novosedly, Zaječí, řízené degustace vín. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, penzion a vinný sklep. Tel.: 724030699, e-mail: info@vinoadestilatyslavik.
Vinařství Mráz a Nazarčuk Vinařství Mráz a Nazarčuk - Vinařství bylo založeno v roce 1990, navazuje na tradici vinaření tvrdonické rodiny Mrázů, která se výrobou vína zabývala od začátku minulého století. Rodinné vinařství hospodaří na necelých pěti hektarech vinic v regionu Podluží. Raritní vína odrůd Tramín červený a Rulandské šedé dává vinice ve Tvrdonicích. Vinařství produkuje výhradně odrůdová jakostní vína s přívlastkem, mj. přírodně sladká vína (slámová, ledová vína a bobulové výběry). Novinkou je řada "Moravský sommelier", na jejíž přípravě se podílí Libor Nazarčuk - několikanásobný mistr ČR. Služby: prodej vína ze sklepa a ve vinotékách, zásilková služba, rozvážky po Praze, ochutnávky a posezení pro jednotlivce a skupiny, prohlídky sklepa, výroba a prodej burčáku, prodej vín se speciálními etiketami na přání, gastronomické akce vedené sommelierem, školení degustátorů a eno-gastronomické programy, prodáváme vinařské potřeby. Přístup: Břeclav, ulice Generála Šimka, z centra ulicí Národních hrdinů, poté ulicí Lidickou nebo Na pěšině. Viz též foto, mapy, Vinotéka a zámecký sklep, vinotéky a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
domů - nahoru

Vzdělávání o víně
(přednášky, školení, kurzy, naučné degustace..., pro laiky i odborníky)

Vinařská akademie Valtice Vinařská akademie Valtice - nejstarší a nejúspěšnější partner pro zážitkové vzdělávání o víně přímo v hlavním městě vína Valtice. V současné době pořádáme dvoutýdenní kurz Sommelier určený pro pracovníky gastronomie, obchodu, specializované zájemce, ale i milovníky vína. Kurz je ukončen písemnou a praktickou zkouškou před nezávislou komisí. Důraz je kladen na vysokou kvalitu programů, které jsou zajišťovány nejlepšími lektory např. Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc, Doc. Ing. Eduard Postbiegl, CSc., Doc. Ing. Josef Balík, Ph.D., Ing. Jan Stávek, Ph.D., p. Libor Nazarčuk, Ing. Jiří Kopeček, Ing. Kamil Prokeš, p. Jakub Král aj. Přímý kontakt s přednášejícím a mluvené slovo je stále účinnější než e-learning. Dále pak velmi oblíbený čtyřstupňový vzdělávací cyklus "Vinařská akademie I - IV", který nabízí jedinečnou příležitost získat základní znalosti o víně během víkendu. Teoretická výuka je vhodně spojená s praktickými ukázkami přímo ve vinohradu a řízenými degustacemi s víny od známých vinařů. Darujte vzdělání dárkovým poukazem na některý z našich pořádaných kurzů. Přístup: Valtice, náměstí Svobody, Vinařský dům. Viz též mapa a vinotéky. Tel.: 519352083, 774145437, e-mail: vin.akad@telecom.cz.
domů - nahoru

Vinařská turistika
(putování za vínem, vinařské výlety, pobyty u vína, degustace, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky...)

Putování za vínem - krásná žena a víno Putování za vínem - vinohrady Putování za vínem - putování po regionu, rozhledy, památky, příroda, víno, vinohrady, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, vinařské provozy, návštěvy, prohlídky, exkurze, výklad, sommelier, degustace, pěšky, auto, mikrobus, autobus, kolo, Valtice, Salon vín České republiky, Zámecký sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické Podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín, Sedlec (Sedlecká vína), Čejkovice (Vína templářských rytířů), vinařská turistika, vinařské výlety, pobyty u vína, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky. Tel.: 608374535, e-mail: phejl@lednice.org.
domů - nahoru

Sommeliéři
Moravský sommelier Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi - "to nejlepší z Moravy...", semifinalista mistrovství světa, trojnásobný mistr ČR, trojnásobný mistr SR, dvojnásobný vítěz soutěže Grand Prix sommelier, trojnásobný vítěz soutěže Sommelier Znovín, trojnásobný vítěz soutěže o Burgundský hrozen, držitel certifikátu degustátora dle norem platných v EU, držitel tří českých rekordů v sekání sektů - sabráži, viceprezident Asociace sommelierů ČR, držitel Zlatého odznaku Asociace sommelierů ČR. Co nabízíme? Krátce řečeno vše, co se týká vína. Řízené degustace, vzdělávání, poradenství, vinařské programy, zájezdy za vínem, servis pro gastronomii, firemní, klubové i rodinné akce na klíč, cateringové služby, sommelierská show, sekání sektů, akce ve folklorním stylu Podluží, potřeby pro konzumaci vína a sommelierské doplňky, vinařskou a gastronomickou literaturu, vína, v ideálním poměru kvalita/cena. Viz též foto, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep a vinotéky. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
 
Mikulov - sommeliéři - výborní sommeliéři v Mikulově, Lednici, Valticích a Břeclavi.

domů - nahoru

Seznamy a kontakty
Mikulov - víno (vinné sklepy, vinotéky, výrobci vína, vinařská turistika).
domů - nahoru

Vinařské a zábavné akce
Mikulov - akce - akce v Mikulově a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Lednice - akce - akce v Lednici a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Valtice - akce - akce ve Valticích a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Česká republika - kalendář vinařských akcí - vinobraní, košty, soutěže...

Vína z Moravy, vína z Čech - akce - vinobraní, košty, soutěže...
domů - nahoru

Víno, vínko
Víno, vínko Víno, vínko - stránky přítele vína přátelům vína, rady, porady, sklénky, vína, kategorie, odrůdy, burčák, šampaňské, oblasti, vinařství, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, výrobci vína, vzdělávání o víně, vinařské akce, kocovina, WWW odkazy.
Odrůdy vín - seznam a podrobný popis odrůd vín, uznaných v České republice, včetně jejich vlastností, vhodnosti k určitým jídlům atd.
Moravský sommelier - víno - vinařská oblast Jižní Morava, rozdělení vín, odrůdy vín, výroba vína, ochutnávání a uchování vína, víno a jídlo.

Kocovina
Kocovina - aneb hojivé prostředky pro těžká rána opilcova, rady, porady, pomoc, jak přežít kocovinu, vyprošťováky, prostředky, léky, jídlo, pití, kouření, chování, bílé myšky, tisíce malých permoníčků.
domů - nahoru

Písničky o víně
Písničky o víně - seznam

Písničky o víně - texty

domů - nahoru

Články
domů - nahoru

Vybrané WWW odkazy
Zde jsou WWW stránky o víně: Víno, vínko.
Zde jsou odrůdy vín včetně podrobného popisu, k čemu se jednotlivé odrůdy hodí, apod: Víno, vínko - odrůdy vín.
Zde naleznete základní otázky a odpovědi ohledně vína: Víno - 14 otázek a odpovědí.
Zde jsou WWW stránky o Valticích a víně: Valtice - hlavní město vína.
Zde je mapa vinných sklepů a vinoték v Lednici: Lednice - víno - mapa. Zde je mapa vinných sklepů a vinoték ve Valticích: Valtice - víno - mapa.

domů - nahoru

WWW odkazy
wine.cz - vinařský a vinohradnický server, tento server je věnován všem poctivým vinařům let minulých, stávajících i budoucích, články a novinky, diskusní fórum, vinařské oblasti, osobnosti vinařství, aukce, vinařský bazar, časopisy, vzkazy, vinotéky a sklepy, vinařská sdružení, vinařský adresář, WWW odkazy.

O víně - in vino veritas, novinky, články, zajímavosti, oblasti, svět velkých vín, průvodce trhem, akce, jak se naučit pít víno jako znalec.

Znalec vín - encyklopedie - Milan Sedláček, Valtice, unikátní elektronická encyklopedie o víně, vinařství a vinohradnictví, 205 hesel, určeno pro laiky i odborníky.

Víno a vinaři - pravidla pro kombinaci jídla a vína, jak vybrat kvalitní víno (jak číst etiketu), přehled ohodnocení vín (soutěže, medaile) jak jim rozumět, jak víno podávat (teplota, sklo, atd.), jak založit a vést vlastní archiv vín, jak víno degustovat, recepty na jídla s vínem.

Česká a moravská vína - oficiální prezentace.

Vinařský průvodce - vinařství, vina, vinotéky.

Moravské vinné sklepy a sklípky - Morava, sklepy, sklípky, výrobci vína, o víně a vinařství, vinařské oblasti, ubytování na jižní Moravě.

Vinařský fond České republiky - podpora vinařství v České republice, propagace českého a moravského vinařství v ČR i zahraničí.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce - Víno - novinky, zákony, předpisy, oznamovací povinnost, žádosti, dovoz, komise, inspekce, ověřování, třídění, zvyšování cukernatosti, evidence a hlášení, vzory vyplněných dokumentů, certifikace vína při vývozu, odkazy, instituce, výstavy, senzorické zkoušky.

Svaz vinařů České republiky - vinohradnictví, vinařství, výstavy, přehled odrůd, akce, zajímavosti, aktuality, časopis Vinařský obzor.

Národní vinařské centrum o.p.s. - obecně prospěšná společnost pro rozvoj vinařství v České republice, sídlo je v městě Valtice.

Salon vín České republiky - sídlo je v národním vinařském centru na Státním zámku ve Valticích, 100 nejlepších vín z České republiky, vína jsou vybírána a doporučena ze stovek vín na místních a regionálních výstavách, nejlepších 100 vín se nakonec vybíralo z 256 přihlášených a doporučených vzorků, vína byla hodnocena ve 2 komisích po 7 degustátorech, vedoucím a garantem hodnocení byl prof. ing. Vilém Kraus, CSc., vína hodnotili výhradně úspěšní absolventi degustátorské zkoušky podle evropských norem, seznam nejlepších 100 vín 2004/2005 je k dispozici na WWW stránkách.

Vinařská akademie - víno, informace, zajímavosti, propagace, ochutnávky, kurzy, semináře, školení, zkoušky, sommeliéři, gastronomie, moravská kuchyně.

Střední vinařská škola - Valtice, Střední odborná škola vinařská, Střední odborné učiliště zahradnické, tři obory (Agropodnikání se zaměřením na agroturistiku, Ochrana a tvorba životního prostředí, Vinohradnictví), škola se skvělou tradicí a reputací, vlastní školní hospodářství, dobrá vína za nízké ceny, vína jsou připravovaná žáky pod dozorem profesorů - odborníků.

Hlavní město vína - Valtice a víno, úvod, vinařské akce, vinotéky, vinné sklípky, vinařské vzdělávání, výrobci vína, ostatní služby, fotogalerie, odkazy.

Biovína - vína, která zaujala.

Moravský sommelier - víno - vinařská oblast Jižní Morava, rozdělení vín, odrůdy vín, výroba vína, ochutnávání a uchování vína, víno a jídlo.

domů - nahoru
© Petr Hejl