Mikulov, 608374535, phejl@lednice.org, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Svatý Kopeček, město, památky, okolí, soukromí, akce, mapa, otevírací doba
Mikulov, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Reistna, Hraniční zámeček, město, okolí, soukromí, podzemí, akce, salon vín, mapa, otevírací doba
 

Mikulov
Stravování


Restaurace
Restaurace Venuše Restaurace Venuše - Stylová restaurace Vám nabízí příjemné prostředí pro dobrý oběd nebo večeři, s Vašimi blízkými nebo přáteli. Venkovní terasa slouží hostům i při horším počasí. Penzion dále obsahuje ubytování, vinný sklep a whirlpool. Celoroční provoz, kapacita 14 pokojů a 1 apartmán, každý má vlastní TV a sociální zařízení (sprcha, WC). Prostředí klenbeného vinného sklepa je mj. vhodné pro ochutnávky vín, a to jak pro skupiny turistů, tak pro podnikové bankety apod. K penzionu patří vlastní parkoviště. Přístup: Z centra Mikulova ulicí Českou s Erbenovou. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinný sklep, dále viz Penzion Země a Apartements Slunce od téhož majitele. Tel.: 737118118, e-mail: venuse@mikulovinn.cz.
Restaurace Aquarium Relax Restaurace Aquarium Relax - KONDICE s.r.o. si Vám dovoluje nabídnout: restauraci, fitness, spinning, saunu, whirlpool a solnou jeskyni. Zajistíme pro Vás: ubytování, stravování, relaxaci, výlety, degustace. Pořádáme též firemní akce: oddělený prostor pro 38 až 48 míst pro firmu, projektor s notebookem, WiFi Internet, flipcharty, možno skombinovat s relaxačním centrem a ochutnávkou vín. Restaurace má terasu a bohatý, tradiční i netradiční jídelníček. Přístup: z horního konce náměstí ulicí Pavlovskou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny. Tel.: 519324724, e-mail: restauraceaquariumrelax@gmail.com.
Vinárna Fajka Vinárna Fajka - Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru Mikulova do stylové, Vinárny Fajka. Najdete nás hned pod zámeckými hradbami, takže cetrum Mikulova neopustíte ani na chvilku. Naše prostory jsou vhodné jak pro individuální oslavy, tak i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značekové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čaje Teavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), nakládané grilované koleno s úpravou na přání hosta, doutníky. Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Hospůdka U Michala Hospůdka U Michala - Rádi bychom Vás chtěli pozvat do našeho ubytovacího zařízení s hospůdkou. Nacházíme se v malé obci na jihu Moravy. Obcí prochází cyklostezka Brno-Wien. Máte k dispozici 6 pokojů, 22 lůžek (pokoje mají sociální zařízení, TV a Wi-Fi), a společnou kuchyň. Součástí naší hospůdky je venkovní posezení. V létě pořádáme hudební festival Bluegrass na vinici. Přístup: silnice Brno-Vídeň, před Mušovskými jezery odbočte směrem Pasohlávky nebo za Mušovskými jezery odbočte směrem na Dolní Dunajovice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a ubytování Brod nad Dyjí. Tel.: 728657348, 728682857, e-mail: ubytovaniunasbrod@seznam.cz.
Restaurace Templ Restaurace Templ - restaurační a hotelový komplex: Vinný restaurant (originální výzdoba renesančních prostor, nekuřácké prostředí), Vinný bistrot (relaxační prostor zimní vinné zahrady s barovým posezením), Sál Templ (klubový a koncertní prostor, konferenční servis a firemní školení), Vinný sklep (původní sklep ze 16. století), Klubové posezení u krbu (pohodlné lenošky a pohled do ohně), Zahrada Patio (posezení pod krásnou oblohou) a Zahrada Templ Garden (kratochvilný prostor). Gastronomie je inspirována tím nejlepším z historického regionu. Nabídka vín reprezentuje výběr našeho sommeliéra. Přístup: z dolního konce náměstí nejprve po terase doprava dolů, poté doprava nahoru ulicí Zámeckou a Husovou; z horního konce náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, na náměstíčku odbočte doleva na ulici Husovu; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, na vrcholu (náměstíčku) odbočte doprava na ulici Husovu. Viz též Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a vinný sklep. Tel.: 724161336, e-mail: info@templ.cz.
Restaurace U Jessyho Restaurace U Jessyho - Vás srdečně zve k příjemnému posezení v útulném prostředí s ochotnou obsluhou. Restaurace se nachází ve středu obce Pernáa. Její kapacita je 60 míst z toho 14 míst v nekuřáckém salónku. Ten vám poskytne plné soukromí pro pořádání rodinných oslav či firemních večírků. Naše kuchyně nabízí výběr ze 70 druhů jídel, a to speciality převážně české kuchyně. Dále nabízíme široký výběr nápojů. Na své si přijdou i znalci kvalitních vín. Pro větší pohodlí Vašich nejmenších máme uzpůsobené dětské židličky. V letních měsících je k dispozici terasa a dětské hřiště. Součástí objektu je také penzion s nově zařízenými pokoji a luxusním apartmánem. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 777277863, e-mail: info@jessy.cz.
Restaurace Balloon Restaurace Balloon - Dovolujeme si Vás pozvat do naší restaurace v Horních Věstonicích a nabízíme Vám: příjemné posezení ve stylové restauraci, posezení na zastřešené terase, hotová jídla, minutky, speciality, točené: pivo Starobrno 10° a 11°, Starobrno nealko a Kofola. V restauraci můžete ochutnat vše od klasické domácí kuchyně až po speciality na grilu, saláty, zvěřinu, apod. Na přání můžeme pro Vás nachystat různé gurmánské speciality, jako je italská kuchyně, grilování selete, rauty... Přístup: ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru, v centru Horních Věstonic odbočte směrem dolů. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinný sklípek. Tel.: 725053533 (v době 8:30 - 20:00 hodin), e-mail: balloonpenzion@email.cz.
Restaurace Bouquet Restaurace Bouquet - Vítejte v Horních Věstonicích. Jako startovací čáru k výletům můžete zvolit penzion Bouquet. Chutné stravování je možné přímo v restauraci penzionu. Restaurace a bar mají kapacitu 55 míst, k dispozici je též letní terasa. Rádi pro Vás zajistíme rauty, svatby, promoce, semináře a školení. Přístup: ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru, penzion se nachází v centru Horních Věstonic. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 608635022, e-mail: bouquet@bouquet.cz.
Restaurace Pod radnicí Restuarace Pod radnicí - se nachází v historickém centru malebného vinařského městečka Mikulova. Kromě restaurace o kapacitě 70 míst nabízíme našim hostům v letních měsících posezení na zahrádce s výhledem na barokní zámek. Posezení pod vinnou pergolou ve dvoře restaurace je chladivou oázou v horkých letních dnech. Naše restaurace má také nekuřácký salónek. Hosté ocení výběr z bohatého jídelního lístku. Projekce na plátno 214 x 214 cm (sportovní přenosy apod.). Přístup: horní konec náměstí, radnice. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Vinný sklep U maršála, Víno Šimák. Tel.: 519323848, e-mail: info@restauracemikulov.cz.
RZ Turist RZ Turist - Ubytování, restaurace a bazén v Pasohlávkách Vám poskytne ubytovací služby dobré turistické úrovně pro zájezdy i individuální turistiku v centru atraktivní oblasti v okolí Pálavských jezer. Poskytujeme ubytování dobré turistické úrovně o kapacitě 95 osob, objekt tvoří dvě jednopatrové budovy s nově zařízenými dvou, tří a čtyřlůžkovými pokoji. Sociální zařízení v podlaží je společné. K dispozici je restaurace a garáž na kola. Přístup: autem ze silnice Brno-Vídeň odbočte cca 2 km před Pálavskými jezery směrem na Pasohlávky; autobusem linka Brno-Mikulov (zastávka Pasohlávky - U kostela); RZ Turist se nachází v centru Pasohlávek. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion.
Vinárna U Kosmačků Vinárna U Kosmačků - Naše vinárna se nachází v obci Šakvice, která leží na břehu Pálavských jezer. Vinárna Vám nabízí široký výběr nejen jihomoravských vín, teplá jídla včetně minutek. Připravujeme pro Vás denní menu. Naší specialitou je "Podlužácká drůbeží směs s bramboráčky". U más máte také možnost posezení ve vinném sklípku. Pořádáme firemní a společenské akce, jako jsou setkání, večírky, oslavy, svatby... Přístup: z dálnice Brno-Bratislava odbočte doprava směrem na Šakvice, naše vinárna se nachází v ulici pod náměstím. Viz též foto, mapa. Tel.: 604905639, 603390996, 603979459, e-mail: info@ukosmacku.wz.cz.
Restaurace Alfa Restaurace Alfa - Vážení návštěvníci, srdečně Vás zveme do naší nádherná restaurace v historické rekonstruované sgrafiti budově přímo na mikulovském náměstí. K dipozici je Vám velký sál, salonek a pivnice. Naše vyhlášená kuchyně i obsluha Vám ráda poskytne potěšení z jídla i pití. Na čepu máme dobře chlazený Staropramen. V klidu si můžete užít dobrého moravského vínka. Přístup: rohový bílý dům s černými sgrafiti v horní části náměstí. Tel.: 519511685, 602773852.
Restaurant Bonsai Restaurant Bonsai - je stylová restaurace s letní terasou, bonsai zahradou v japonském stylu, ve které můžete příjemně posedět. Můžete se těšit na výtečné speciality naší kuchyně. Ve všední dny nabízíme denní menu. V průběhu roku zpestřujeme jídelní lístek specialitami všeho druhu (Zvěřinové, kuřecí, Řecká kuchyně, Italská kuchyně, Večer v australském stylu, speciality ze SUSHI atd.). V letních měsících pro vás připravíme večerní grilování.Čepujeme Gambrinus, Plzeňský Prazdroj a Černý Kozel. K pití dále nabízíme převážně jihomoravská vína. Restaurace je součástí Hotelu Bonsai. Přístup: Přístup: z náměstí dolů ulicí Piaristů, na křižovatce rovně do ulice Republikánské obrany; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) doleva nahoru ulicí Republikánské obrany. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a hotel. Tel.: 608113156, e-mail: hotel@hotelbonsai.cz.
Bowling sport centrum Mikulov Restaurace a pizzeria - Bowling sport centrum Mikulov - Klimatizovaná stylová nekuřácká restaurace nabízí příjemné posezení u značkových vín a výběr z bohatého jídelního lístku (desítky položek). Můžete si zde také objednat pizzu, kterou Vám kuchař připraví před očima ve zděné peci na dřevo. Restaurace se nachází v rekonstruovaném vinném sklepě. S restaurací sousedí kuřácký salonek nabízející zázemí pro zaryté kuřáky. V příjemném klimatizovaném prostředí dále nabízíme 6 profesionálních drah. Celý prostor je pokryt Wi-Fi sítí pro bezplatné připojení k Internetu. Restaurace má kapacitu 60 míst, kapacita bowlingu a pivnice je také 60 míst. Součástí objektu je laserová střelnice a golfový simulátor. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, restaurace je po cca 800 m (za T kžižovatkou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte až k horní křižovatce. Tel.: 776090321, 519512777, e-mail: nfo@bowlingmikulov.cz.
Restaurace a vinárna U Hroznu Restaurace a vinárna U Hroznu - se nachází v historickém jádru Mikulov. Je zařízena v prostorách bývalého původního klenbeného vinného sklepa s lisovnou. Restaurace má k dispozici rovněž prostornou letní terasu. Nabízíme Vám: restauraci s terasou, vinárnu, vinný sklep, širokou nabídku sudových i lahvových vín, zajištění ubytování. Prostředí původního klenbeného vinného sklepa je mj. vhodné i pro ochutnávky vín. Přístup: z horního konce náměstí doleva dolů ulicí Českou, na konci ulice odbočte doleva ulicí 1. května, po cca 100 m je ulice Kamenný řádek s naší restaurací. Tel.: 519511124, 737857603, e-mail: uhroznu@seznam.cz.
Restaurace Hotel Drnholec Restaurace Hotel Drnholec - anglický hotel na jihu Moravy, vinná restaurace, bar, letní terasa, seminární místnost, salonek, vinný sklípek, výborná česká i zahraniční kuchyně, chlazený Budvárek, whisky, koňaky, doutníky, ochutnávky vín, přijímáme všechny běžné platební karty, jsme připraveni splnit Vaše přání vyslovená v češtině, angličtině i němčině. Přístup: Drnholec, centrum, náměstí Svobody. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a vinný sklep. Tel.: 725555580, e-mail: booking@hoteldrnholec.cz.
Zámecká restaurace Daniely Valentové Zámecká restaurace Daniely Valentové - penzion, restaurace a vinný sklep v jednom objektu, gastronomické a sklepní služby zahrnují posezení v restauraci, ve sklepě, ve stodole či na zahrádce, řízenou degustaci, občerstvení, hostiny, rauty, prodej vín a uskladnění vín ve sklepních boxech, cimbálové muziky či country kapely, poskytujeme služby pro individuální turisty, cykloturisty, skupiny i firmy, naše firemní akce jsou vyhlášené, Úvaly leží v údolí na okraji hezké pahorkatiny. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, penzion a vinný sklep. Tel.: 608828297, 776245851, e-mail: rocarkova@sklepuvaly.cz.
Restaurace Akademie Restaurace Akademie - restaurace (85 míst), bar, letní terasa, obědy, večeře, hostiny, rauty, grilování, známý jihomoravský seminární hotel. Přístup: seminární Hotel Akademie - Velké Bílovice, dálnice Brno-Bratislava, odbočka na Velké Bílovice (na sever), 2 km, ve Velkých Bílovicích odbočte doprava na ulici Zahradní. Přístup: seminární Velké Bílovice, dálnice Brno-Bratislava, odbočka na Velké Bílovice (na sever), 2 km, ve Velkých Bílovicích odbočte doprava na ulici Zahradní. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, hotel a sklepní vinárna. Tel.: 519364111, e-mail: info@hotelakademie.cz.
terasa Autokemp, restaurace a vinný sklep Apollo - velký kemp pod hrází Mlýnského rybníka s mnoha možnostmi zábavy, ubytování v přírodním prostředí (trávník, stromy, potok), dřevěné chatky, stanování, místa pro karavany a obytné přívěsy, pitná voda, společné sprchy a WC, restaurace, občerstvení, kryté posezení, gril, sluneční bar, cykloterasa, nový vinný sklep s kapacitou 100 osob, dvě hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal, badmintonový kurt, ping-pongový stůl, pískoviště, dětské hřiště, koupání 100 m od kempu, parkování, kolárna, ohniště (za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů), individuální turistika, společenské akce, firemní akce. Přístup: silnice z Břeclavi do Lednice, 6 km, kemp je napravo od Mlýnského rybníka, silnice z Lednice do Břeclavi, 2 km, kemp je nalevo od Mlýnského rybníka. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, autokemp a vinný sklep. Tel.: 777187160, e-mail: info@atcapollo.cz.
domů - nahoru
© Petr Hejl