Mikulov, 608374535, phejl@lednice.org, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Svatý Kopeček, město, památky, okolí, soukromí, akce, mapa, otevírací doba
Mikulov, Lednicko-valtický areál, Pálava, zámek, vinné sklepy, víno, ubytování, penziony, hotely, restaurace, atrakce, salety, Reistna, Hraniční zámeček, město, okolí, soukromí, podzemí, akce, salon vín, mapa, otevírací doba
 

Mikulov
Víno a vinařství

 
vinné sklepy a vinárny - vinotéky- pergoly a venkovní posezení - vzdělávání o víně - vinařská turistika - sommeliéři
seznamy a kontakty
vinařské a zábavné akce
víno, vínko - kocovina - písničky - vybrané WWW odkazy - WWW odkazy


Vinné sklepy a vinárny
Vinný sklep Venuše Vinný sklep Venuše - Prostředí klenbeného vinného sklepa je mj. vhodné pro ochutnávky vín, a to jak pro skupiny turistů, tak pro podnikové bankety apod. Celoroční provoz, kapacita 14 pokojů a 1 apartmán, každý má vlastní TV a sociální zařízení (sprcha, WC). Stylová restaurace Vám nabízí příjemné prostředí pro dobrý oběd nebo večeři, s Vašimi blízkými nebo přáteli. Venkovní terasa slouží hostům i při horším počasí. K penzionu patří vlastní parkoviště. Přístup: Z centra Mikulova ulicí Českou s Erbenovou. Viz též otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, restaurace, dále viz Penzion Země a Apartments Slunce od téhož majitele. Tel.: 737118118, e-mail: venuse@mikulovinn.cz.
Vinný sklep Milan Kosík Vinařství Milan Kosík - Nabízíme posezení ve vinném sklepě pro větší i menší skupiny lidí. Sklep se nachází ve dvoře rodinné firmy v horní části obce Perná s nádherným výhledem na Pálavské vrchy. Posezení pro 20 lidí se nachází v původním sklepě s krbem, který byl postaven na začátku minulého století. Posezení pro 55 hostů v degustační místnosti s krbem, která je součástí penzionu. Ten je postaven přímo nad původním sklepem. Nabízíme k chutnání více než 20 vín většinou přívlastkových. Vyrobená vína pocházejí výhradně z vlastních vinic. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru a poté odbočte vpravo. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 724795964, 721807951, e-mail: kosik.vinarstvi@email.cz.
Vinný sklep Sedlec Vinný sklep Sedlec - vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba), břeh rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, krásný výhled, vinohrady, rybník Nesyt (největší moravský rybník, druhý největší rybník v České republice), údolí Nesytu, ptačí rezervace, květiny, trávník, dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, provazový žebřík, dřevěné lávky), povídání o víně, přednáší a diskutuje místní sklepmistr, vinař, znalec, folklorista a vinný básník, pan Ctirad Králík. Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, pergola, vinařství. Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Vinný sklep U Maršála Vinný sklep U Maršála - V historickém prostředí v hloubce 13.5 metru pod zemí na vás dýchne neopakovatelná atmosféra cihlového vinného sklepa ze 16. století. Vinný sklep má dvě části: nadzemní místnost s barem (kapacita 60 osob) a podzemní část vlastní vinný sklep (kapacita 90 osob). V tomto příjemném prostředí vám nabízíme celovečerní posezení u kvalitního vína. Degustaci našich vín pro vás připraví zkušený sklepmistr. Přístup: z dolního konce náměstí jděte dolů ulicí Svobody, až vyjdete na ulici Koněvovu je náš vinný sklep přímo před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, Restaurace Pod radnicí a Víno Šimák. Tel.: 519510202, 777065748, e-mail: simak.jiri@iol.cz.
Vinařský dvůr U Kosků Vinařský dvůr U Kosků - Vinařský dvůr se nachází v sídle rodinného vinařství Kosek. Pro naše zákazníky nabízíme posezení jak ve vinárně, tak na letní kryté terase. Kapacita vinárny je 16 osob. Venkovní posezení nabízí prostor až pro 24 osob. Vinařský dvůr se dá využít pro řízené degustace vína, prodej lahvového či sudového vína, firemní či soukromé akce. Vždy jsme se snažili nabídnout zákazníkům výbornou kvalitu vína z vlastní produkce hroznů, které pěstujeme na ploše 7 ha v systému integrované produkce. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), vinařství je po 30 m na levé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a vinařství. Tel.: 731458753, 777097666, e-mail: vinokosek@tiscali.cz.
Vinný sklep Golf Garni Vinný sklep Golf Garni - Vítejte v kraji vína, v Mikulově. Náš obnovený vinný sklep Vám nabízí to nejlepší z jihomoravských vín. Příjemné posezení, degustace pod vedením zkušených sommelierů, pohoštění k vínu a hostiny, cimbálové hudby... Vinný sklep je umístěn na ulici Pavlovská, cca 1 km od hotelu. Pro ubytování si Vám dovolujeme nabídnout náš stylový Hotel Golf Garni - kousek od centra města Mikulov. Ubytování je ve 13 dvoulůžkových pokojích (včetně dvou pro hendikepované), o celkové kapacitě až 40 lůžek. Všechny pokoje hotelu jsou klimatizované, vybaveny sociálním zařízením, SAT-TV, připojením na Internet a kartovým systémem. Snídaně jsou podávány formou bohatého buffee přímo v objektu. Hotel Golf Garni je ideálním místem pro pořádání firemních akcí, školení, seminářů, obchodních jednání i rodinných oslav. Přístup: z náměstí dolů, na křižovatce odbočte doleva ulicí Komenského, poté rovně navazující ulicí Vídeňskou, po cca 800 m odbočte doprava dolů (opět ulicí Vídeňskou), hotel je po 30 m na pravé straně; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) odbočte na poslední křižovatce v Mikulově (před benzínkou a casinem) doleva vzhůru, po cca 400 m opět odbočte doleva ulicí Vídeňskou a poté pokračujte skoro až k horní křižovatce. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel. Tel.: 734 792 591, 539 029 600, e-mail: info@hotelgolfgarni.cz.
Vinný sklep Templ Vinný sklep Templ - Původní sklep ze 16. století s neopakovatelnou atmosférou. Nabídka vín reprezentuje výběr našeho sommeliéra. Pořádáme gastronomické a sommeliérské akce (sezónní speciality, etnografické kulinářské exkurze...). K dispozici jsou Vám také naše další stylové restaurace a prostory. Přístup: z dolního konce náměstí nejprve po terase doprava dolů, poté doprava nahoru ulicí Zámeckou a Husovou; z horního konce náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, na náměstíčku odbočte doleva na ulici Husovu; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, na vrcholu (náměstíčku) odbočte doprava na ulici Husovu. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, hotel a restaurace. Tel.: 724161336, e-mail: info@templ.cz.
Vinárna Fajka Vinárna Fajka - Přijďte si vychutnat pohodovou atmosféru Mikulova, do stylové Vinárny Fajka. Naše prostory jsou vhodné jak pro individuální oslavy, tak i pro firemní akce. Nabídneme Vám: široký sortiment jihomoravských vín, piva Hoegaarden a Stella Artois, značkové lihoviny, Coca Colu, džusy Cappy, kávu Illy, čaje Teavelope, pochutiny (tyčinky, brambůrky, sýry...), doutníky. Přístup: z dolního konce náměstí šikmo vpravo dolů, ulice Alfonse Muchy. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzion. Tel.: 732833147, e-mail: rezervace@fajka-mikulov.cz.
Vinný sklep U Maňáků Vinný sklep U Maňáků - Rádi pro vás na objednávku připravíme v obci Perná Setkání s vínem - příjemné posezení s prohlídkou sklepů, řízenou degustací, bohatou hostinou, za doprovodu cimbálové muziky. Ideální příležitost pro různé firemní akce nebo školení, ale také pro přátelská setkání a rodinné oslavy s kapacitou až 45 osob včetně vlastního noclehu. Apartmány jsou rodinného typu. V areálu je venkovní terasa, krytý altán, zahradní gril, bazén, otevřené parkoviště, úschovna kol i písečný kurt pro milovníky volejbalu. Vinařstvím se zabýváme od roku 1989. Dovolte nám, abychom Vám naservírovali Velmi Intenzivní Prožitek, vína z nové kolekce GENIUS VITIS®. Přístup: Perná, ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru; ze silnice Pavlov - Klentnice odbočte směrem dolů; středem Perné vyjeďte skoro až nahoru, náš penzion je před Vámi. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion a vinařství. Tel.: 739379912, 739379865, e-mail: Manak.Josef@seznam.cz.
Vinný sklep Pod Svatým Kopečkem Vinný sklep Pod Svatým Kopečkem - Nabízíme skvělá moravská vína, která si můžete vychutnat v útulném sklípku. Náš vinný sklep je součástí penzionku, ležícího se nachází v Mikulově na úpatí Svatého Kopečku, na který je vstup přímo z nemovitosti (50m), přesto je vzdálen pouze 300m od historického centra města. Ubytování je nachystáno ve třech pokojích (2 + 2+1 + 2+2) vybudovaných v selském stylu. Na každém pokoji je TV, WC a koupelna. Jídelna (10 míst) je propojena chodbou s pokoji a podáváme zde celodenní občerstvení a snídaně. Parkování je připraveno na uzavřeném a uzamčeném parkovišti uvnitř nemovitosti. Další služby, které poskytujeme: zajištění obědů; občerstvení pro posezení na terasách, krbu či ve sklepě; prodej lahvového vína; prodej nápojů (pivo, minerálka, limo). Přístup: Přístup: z dolního konce náměstí směrem doleva dolů ulicí Svobody, na křižovatce ve tvaru T odbočte doleva ulicí Koněvovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) a z ulic Komenského či Vídeňské směrem nahoru na ulici Koněvovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a penzionek. Tel.: 606710487, e-mail: alice.beckova@seznam.cz.
Vinný sklep U Hrdličků Vinný sklep U Hrdličků - Nabízíme posezení ve sklípku i na venovní terase pro 15-20 osob. Prodej sudových a přívlastkových vín, občerstvení, grilování ve venkovním krbu, opékání na rožni, degustace, možnost cimbálové muziky. Ke sklípku patří historická obranná věž sloužící jako rozhledna. Přístup: z horního konce náměstí jděte nahoru ulicí Brněnskou, odbočte do ulice Na jámě, po cca 50 m odbočte cestou doleva vzhůru a pokračujte cca 200 m. Viz též mapa. Tel.: 777021681, e-mail: obchod@vinnysklepuhrdlicku.cz.
Vinný sklep Pod Kozím hrádkem Vinný sklep Pod Kozím hrádkem Vinný sklep Pod Kozím hrádkem - Klasický vinný sklep ve vápencové jeskyni, pod zříceninou a vyhlídkovou věží Kozí hrádek. Tradiční jihomoravský vinař pan Ladislav Solařík s rodinou si Vám dovoluje nabídnout příjemné posezení, spojené s degustací vína. Možnost teplé i studené kuchyně. Máme vlastní udírnu. Na přání Vám zahraje cimbálová hudba z regionu. Kapacita sklepa je 20 - 50 osob. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, nahoře na náměstíčku odbočte doprava vzhůru směrem na Kozí hrádek, jděte kamenitou cestou a po schodech; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, před vrcholem odbočte po silnici doleva vzhůru směrem na Kozí hrádek. Tel.: 773910062, e-mail: michal.solarik@seznam.cz.
Vinný sklípek Balloon Vinný sklípek Balloon - V našem vinném sklípku nabízíme prostory k uspořádání oslav, večírků, srazů, posezení u vína a další společenské aktivity spojené s degustací vynikajích vín z Moravy. K poslechu i ke zpěvu Vám mohou zahrát cimbálová hudba, harmonikář, country kapela... Součástí objektu Balloon je také penzion, restaurace, wellness a další doplňky pro Vás příjemný pobyt (dětské hřiště, stolní tenis, stolní fotbal, zahradní šachy, lukostřelba...). Velkým lákadlem pro Vás může být velký venkovní bazén. Samozřejmostí je možnost pořádání různých společenských akcí, školení, konferencí a rodinných oslav. Na přání můžeme pro Vás nachystat různé gurmánské speciality, jako je italská kuchyně, rauty... Přístup: ze silnice Brno - Vídeň odbočte cca 6 km za Mušovskými jezery doleva nahoru, v centru Horních Věstonic odbočte směrem dolů. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, restaurace a wellness. Tel.: 725053533 (v době 8:30 - 20:00 hodin), e-mail: balloonpenzion@email.cz.
Vinárna U Kosmačků Vinárna U Kosmačků - Naše vinárna se nachází v obci Šakvice, která leží na břehu Pálavských jezer. Vinárna Vám nabízí široký výběr nejen jihomoravských vín, teplá jídla včetně minutek. Připravujeme pro Vás denní menu za 53 Kč. Naší specialitou je "Podlužácká drůbeží směs s bramboráčky". U más máte také možnost posezení ve vinném sklípku. Pořádáme firemní a společenské akce, jako jsou setkání, večírky, oslavy, svatby... Přístup: z dálnice Brno-Bratislava odbočte doprava směrem na Šakvice, naše vinárna se nachází v ulici pod náměstím. Viz též foto, mapa. Tel.: 604905639, 603390996, 603979459, e-mail: info@ukosmacku.wz.cz.
Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier Vinotéka a zámecký sklep Moravský sommelier - Břeclav, vinný sklep s posezením až pro 50 osob (vhodný na firemní i rodinné akce), privátní boxy pro uložení vín v ideálních podmínkách, vinotéka s širokým sortimentem kvalitních moravských vín vybraných jedním z nejlepších tuzemských sommelierů Liborem Nazarčukem, denně ochutnávka vybraných vín, likérů a destilátů, vína pro okamžitou konzumaci i uložení, archivní vína od ročníku 1900, vína z 50 vinařství, speciální vína (ledová, slámová, výběry z bobulí, výběry z cibéb, fortifikovaná vína...), BIO vína, dárková balení vín, speciální etikety na přání (firemní, PF, výročí...), prestižní zahraniční vína,, ušlechtilé značkové destiláty, kubánské doutníky, skleničky a karafy Bohemia Crystal, vývrtky, gastronomické pomůcky, pochoutky k vínu (olivy, sýry, speciality), posezení u vína, kávy Lucaffé..., dodávky vín až do domu, zásilková služba. Přístup: Břeclav - zámek. Viz též foto, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, vinotéky a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinný sklep Hotel Drnholec Vinný sklep Hotel Drnholec - Hotel Drnholec se nachází přímo v mikulovské vinařské oblasti. V okolních tradičních vinařských obcích i v Drnholci samotném se na vápenitých půdách rodí výborná vína s charakteristickým buketem. Přímo v Hotelu Drnholec můžete ochutnat z několika desítek znamenitých vín z jižní Moravy. Náš vinný lístek jsme připravili společně s vinařským odborníkem. Zážitek z kvalitního vína můžete ještě prohloubit řízenou degustací. Přístup: Drnholec, centrum, náměstí Svobody. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, hotel a restaurace. Tel.: 725555580, e-mail: booking@hoteldrnholec.cz.
Vinný sklep Daniely Valentové Penzion, restaurace a vinný sklep Daniely Valentové - v roce 2008 jsme dokončili výstavbu nového penzionu s kapacitou 38 osob v převážně dvoulůžkových pokojích, všechny pokoje jsou komfortně vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, LCD televizí, dle velikosti křesílky nebo sedací soupravou, trojlůžkový pokoj s balkonem je situovaný do zahrady, samozřejmostí je pokoj s bezbariérovým přístupem, všechny pokoje jsou nekuřácké s přístupem k WIFI Internetu, na dobré jídlo Vás zve naše Zámecká restaurace, součástí penzionu je stylový vinný sklep. Přístup: z Valtic silnicí nahoru k hraničnímu přechodu Schrattenberg, před přechodem odbočte doprava, dále 3 km do Úval, v Úvalech doprava nahoru. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, penzion a restaurace. Tel.: 608828297, 776245851, e-mail: rocarkova@sklepuvaly.cz.
Vinný sklep U Čapků Vinný sklep U Čapků - Využijte stylové prostory pro Vaše akce, večírky či školení. Zažijte atmosféru opravdového vinného sklepa a vychutnejte vysoce kvalitní vína ve spojení s tradičními moravskými specialitami. Počátek vinařské tradice je datováno k roku 1895, kdy začalo postupné budování až do současné podoby a délky 67 metrů. V části sklepa, ve které jsou umístěny dubové sudy, panuje neopakovatelné klima. Návštěvníci vinného sklepa si mohou vybrat z 15ti odrůd vín (pro labužníky jsou k dispozici i vína archivní). K dřevěnému stolu se vejde až 60 hostů. Přístup: Lednice, Vinný sklep u Čapků: ze Zámeckého náměstí po staré Valtické ulici, 200 m, pak odbočte doprava nahoru na Cihlářskou ulici; Vinařská vesnička: nachází se u velkého parkoviště (vedle My Hotelu). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a Vinařská vesnička. Kontakty: Cihlářská ulice, 69144 Lednice, tel.: 519340400, 724516900, email: ucapku@ucapku.cz.
Sklepní vinárna Akademie Sklepní vinárna Akademie - sklepní vinárna původně z 15. století, vinařské prostředí, degustace, hostiny, rauty, známý jihomoravský seminární hotel, ***, Slovácko, kongresová, pobytová a tranzitní turistika, konference, školení, semináře, prezentace výrobků a služeb, restaurace (85 míst), bar, letní terasa, 5 seminárních sálů, VIP salonek, PC učebna, prezentační technika, relaxační centrum (fitness, stolní tenis, elektronické šipky, ruské kuželky, petanque), venkovní bazén, snídaně formou bufetu, hotelové parkoviště, WiFi Internet, ubytování pro psy či kočky, kartový systém, sauna, prohřívací kabina, vířivý bazén, solárium, masáže, kola, skůtry, směnárna, taxi, praní a žehlení prádla. Přístup: seminární Velké Bílovice, dálnice Brno-Bratislava, odbočka na Velké Bílovice (na sever), 2 km, ve Velkých Bílovicích odbočte doprava na ulici Zahradní. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy, hotel a restaurace. Tel.: 519364111, e-mail: info@hotelakademie.cz.
vinný sklep Autokemp, restaurace a vinný sklep Apollo - velký kemp pod hrází Mlýnského rybníka s mnoha možnostmi zábavy, ubytování v přírodním prostředí (trávník, stromy, potok), dřevěné chatky, stanování, místa pro karavany a obytné přívěsy, pitná voda, společné sprchy a WC, restaurace, občerstvení, kryté posezení, gril, sluneční bar, cykloterasa, nový vinný sklep s kapacitou 100 osob, dvě hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal, badmintonový kurt, ping-pongový stůl, pískoviště, dětské hřiště, koupání 100 m od kempu, parkování, kolárna, ohniště (za předpokladu dodržování bezpečnostních předpisů), individuální turistika, společenské akce, firemní akce. Přístup: silnice z Břeclavi do Lednice, 6 km, kemp je napravo od Mlýnského rybníka, silnice z Lednice do Břeclavi, 2 km, kemp je nalevo od Mlýnského rybníka. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto a mapa. Tel.: 777187160, e-mail: info@atcapollo.cz.
Vinný sklípek Free Star Vinný sklípek Free Star - Soukromé i skupinové návštěvy ve vinném sklípku. Pro zájemce o naše sudová i archivní vína nabízíme osobní návětěvy v našem vinném sklípku a archiv ZDARMA !!! Košt vína probíhá s vinařem a výkladem o víně, které máme v nabídce. Pořádáme i ochutnávky sudových a přívlastkových vín z místní produkce PPS Agro Strachotín a dalších vinařství z okolí Strachotína s možností koupě těchto vín. Přímo v areálu ATC či přímo v našem vinném sklípku. Celoroční prodej sudových i archivních vín k různým příležitostem i akcím. Náš kemp je skvělé místo ke strávení klidné dovolené pro všechny věkové kategorie, kteří vyhledávají krásnou dovolenou na jihu Moravy pod nádhernými Pálavskými vrchy. Přístup: z centra Strachotína ulicí Osvobození směrem ke hrázi, odbočte doleva poslední ulicí před hrází (Šakvická). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy a kemp. Tel.: 776230887, 608830887, e-mail: autocamp@freestar.cz.
domů - nahoru

Vinotéky
(galerie vín, prodej vína)

Vinařské centrum Mikulov Vinařské centrum Mikulov - Naplnili jsme pro Vás obchod vínem z Vinařství Volařík a od Zdeňka Peřiny. Vinotéka je přímo na mikulovském náměstí. Můžete využít i naši virtuální vinotéku na Internetu. Prodáváme bílá, červená i růžová vína, specielní vína (ledová, slámová, výběry z bobulí...), sekty, dárková balení vín, krabičky na víno, sklenice, karafy, keramické doplňky, sommeliérské potřeby, španělské olivy, olivový olej, knihy a další předměty s vinařskou tématikou. Připravili jsme pro Vás vinné víkendy v Mikulově a večery ve vinných sklepích. Přístup: Mikulov - náměstí - střední část. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto. Tel.: 519510368, 777922600, e-mail: info@vinarskecentrum.com.
Vinotéka Turold Vinotéka Turold - Vinařství Turold Mikulov Vám nabízí k ochutnávce a konzumaci vín s občerstvením svou reprezentační vinotéku o kapacitě 35 míst, která se nachází přímo v objektu vinařství. Nabízíme: řízené degustace vín, prodej celého sortimentu vín, občerstvení, firemní večírky, firemní prezentace, oslavy... Hostům je k dispozici též náš penzion a půjčovna kol. Roční produkce našeho vinařství představuje objem cca 100000 litrů vína a je zaměřena především na vína jakostní a vína přívlastková. Přístup: z náměstí doleva nahoru ulicí Brněnskou, po cca 300 m odbočte doprava nahoru ulicí Gagarinovou; z ulice 28. října (spojnice Brno-Vídeň) na křižovatce před Mikulovem odbočte doleva šikmo nahoru ulicí Brněnskou, po cca 400 m odbočte doleva nahoru ulicí Gagarinovou; při příjezdu od Pavlova odbočte doprava ulicí Hliniště a pokračujte rovně ulicí Gagarinovou. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, penzion, vinařství. Tel.: 776130192, 777134245, e-mail: posta@turold-mikulov.cz.
Vinotéky Moravský sommelier Vinotéky Moravský sommelier - vinotéky v Břeclavi, Lednici a Valticích, patronem vinoték je mistr sommelier Libor Nazarčuk, můžete zde ochutnat i zakoupit 250 druhů vybraných vín od předních moravských vinařů, v naší nabídce jsou i championi Valtických vinných trhů, pořádáme společenské a firemní akce. Přístup: Břeclav - zámek; Břeclav - ulice Kapitána Jaroše (U kasáren); Lednice - Zámecké náměstí, Valtice - z náměstí Svobody ulicí na hlavní křižovatku, vinotéka je v pravém rohovém domě (Penzion Prinz). Viz též foto, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep a Moravský sommelier Libor Nazarčuk. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
Vinum Bonum Vinum Bonum - vinotéky Valtice a Lednice, Hradební vinný sklep, Vinařský dům, ubytování v centru Valtic (hostinský pokoj 2 + 2, vhodný např. k víkendovým pobytům s rodinou, restaurace, 4 vinotéky, kvalitní moravská vína, pobyty s vínem, prohlídky sklepa, večery u vína, jídlo k vínu, hostiny, obložené mísy, obložená prkénkaPřístup: Vinařský dům - náměstí Svobody Valtice, Valtice první vinotéka - Vinařský dům, Valtice druhá vinotéka - uvnitř zámeckého areálu (za dveřmi do zámku odbočte doprava), Lednice první vinotéka - . levé křídlo zámku (první přední nádvoří), Lednice druhá vinotéka - zámek Lednice, hospodářská část, vchod ze silnice na Podivín. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapy a Vinařská akademie. Tel.: 519352083, 777743492, e-mail: j.kopecek@telecom.cz.
domů - nahoru

Pergoly a venkovní posezení
Pergola Sedlec Pergola Sedlec - břeh rybníku Nesyt, posezení pod pergolou, krásný výhled, vinohrady, rybník Nesyt (největší moravský rybník, druhý největší rybník v České republice), údolí Nesytu, ptačí rezervace, květiny, trávník, dětské hřiště (pískoviště, houpačky, skluzavka, provazový žebřík, dřevěné lávky), vinný sklep (degustace, večeře, cimbálová hudba). Přístup: z Lednice nebo Valtic silnicí na Mikulov, odbočte do Sedlce, dále k rybníku Nesyt. Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa, vinný sklep a vinařství.Tel.: 519513328, 777719117, e-mail: info@sedleckavina.cz.
Vinařská vesnička Vinařská vesnička - příjemné denní či večerní posezení v pravých dubových vinných sudech, ve kterých dříve bylo uskladněno víno, sudy s posezením pro naše hosty mají objem 5000 litrů, sud sloužící k prodeji vína 15000 litrů, vesnička Vám nabízí od května do konce října široký sortiment vín naší produkce – přívlastkových, jakostních, archivních, sezónně burčáku, Kontakty: Velké parkoviště, 69144 Lednice, tel.: 519340400, 724516900, email: ucapku@ucapku.cz. Přístup: Lednice, Vinný sklep u Čapků: ze Zámeckého náměstí po staré Valtické ulici, 200 m, pak odbočte doprava nahoru na Cihlářskou ulici; Vinařská vesnička: nachází se u velkého parkoviště (vedle My Hotelu). Viz též kapacity, otevírací doby a ceny, foto, mapa a Vinný sklep U Čapků. Tel.: , e-mail: .
domů - nahoru

Vzdělávání o víně
(přednášky, školení, kurzy, naučné degustace..., pro laiky i odborníky)

Vinařská akademie Valtice Vinařská akademie Valtice - nejstarší a nejúspěšnější partner pro zážitkové vzdělávání o víně přímo v hlavním městě vína Valtice. V současné době pořádáme dvoutýdenní kurz Sommelier určený pro pracovníky gastronomie, obchodu, specializované zájemce, ale i milovníky vína. Kurz je ukončen písemnou a praktickou zkouškou před nezávislou komisí. Dále pak velmi oblíbený čtyřstupňový vzdělávací cyklus "Vinařská akademie I - IV", který nabízí jedinečnou příležitost získat základní znalosti o víně během víkendu. Přístup: Valtice, náměstí Svobody, Vinařský dům. Viz též mapa a vinotéky. Tel.: 519352083, 774145437, e-mail: vin.akad@telecom.cz.
domů - nahoru

Vinařská turistika
(putování za vínem, vinařské výlety, pobyty u vína, degustace, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky...)

Putování za vínem - krásná žena a víno Putování za vínem - vinohrady Putování za vínem - putování po regionu, rozhledy, památky, příroda, víno, vinohrady, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, vinařské provozy, návštěvy, prohlídky, exkurze, výklad, sommelier, degustace, pěšky, auto, mikrobus, autobus, kolo, Valtice, Salon vín České republiky, Zámecký sklep založeno 1640, Křížový sklep založeno 1430, Hradební vinný sklep, vinný sklep Valtické Podzemí, vinný sklep Moravský sommelier, Galerie vín, Sedlec (Sedlecká vína), Čejkovice (Vína templářských rytířů), vinařská turistika, vinařské výlety, pobyty u vína, vzdělávání o víně pro laiky i odborníky. Tel.: 608374535, e-mail: phejl@lednice.org.
domů - nahoru

Sommeliéři
Moravský sommelier Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi Moravský sommelier - Libor Nazarčuk z Břeclavi - "to nejlepší z Moravy...", semifinalista mistrovství světa, trojnásobný mistr ČR, trojnásobný mistr SR, dvojnásobný vítěz soutěže Grand Prix sommelier, trojnásobný vítěz soutěže Sommelier Znovín, trojnásobný vítěz soutěže o Burgundský hrozen, držitel certifikátu degustátora dle norem platných v EU, držitel tří českých rekordů v sekání sektů - sabráži, viceprezident Asociace sommelierů ČR, držitel Zlatého odznaku Asociace sommelierů ČR. Co nabízíme? Krátce řečeno vše, co se týká vína. Řízené degustace, vzdělávání, poradenství, vinařské programy, zájezdy za vínem, servis pro gastronomii, firemní, klubové i rodinné akce na klíč, cateringové služby... Viz též foto, mapy, Vinařství Mráz a Nazarčuk, Vinotéka a zámecký sklep a vinotéky. Tel.: 606202595, e-mail: info@moravskysommelier.cz.
 
Mikulov - sommeliéři - výborní sommeliéři v Mikulově, Lednici, Valticích a Břeclavi.

domů - nahoru

Seznamy a kontakty

Vinařské a zábavné akce
Mikulov - akce - akce v Mikulově a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Lednice - akce - akce v Lednici a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, turistika, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Valtice - akce - akce ve Valticích a okolí, zábava, poučení, kultura, sport, outdoor, pro děti, slavnosti, hudba, cimbálky, koncerty...

Česká republika - kalendář vinařských akcí - vinobraní, košty, soutěže...

Vína z Moravy, vína z Čech - akce - vinobraní, košty, soutěže...
domů - nahoru

Víno, vínko
Víno, vínko Víno, vínko - stránky přítele vína přátelům vína, rady, porady, sklénky, vína, kategorie, odrůdy, burčák, šampaňské, oblasti, vinařství, vinné sklepy, pergoly, vinotéky, výrobci vína, vzdělávání o víně, vinařské akce, kocovina, WWW odkazy.

Kocovina
Kocovina - aneb hojivé prostředky pro těžká rána opilcova, rady, porady, pomoc, jak přežít kocovinu, vyprošťováky, prostředky, léky, jídlo, pití, kouření, chování, bílé myšky, tisíce malých permoníčků.
domů - nahoru

Písničky o víně
Písničky o víně - seznam

Písničky o víně - texty

domů - nahoru

Vybrané WWW odkazy
Zde jsou odrůdy vín včetně podrobného popisu, k čemu se jednotlivé odrůdy hodí, apod: Víno, vínko - odrůdy vín.
Zde naleznete základní otázky a odpovědi ohledně vína: Víno - 14 otázek a odpovědí.
Zde jsou WWW stránky o Valticích a víně: Valtice - hlavní město vína.
Zde je mapa vinných sklepů a vinoték v Lednici: Lednice - víno - mapa.
Zde je mapa vinných sklepů a vinoték ve Valticích: Valtice - víno - mapa.

domů - nahoru

WWW odkazy
wine.cz - vinařský a vinohradnický server, tento server je věnován všem poctivým vinařům let minulých, stávajících i budoucích, články a novinky, diskusní fórum, vinařské oblasti, osobnosti vinařství, aukce, vinařský bazar, časopisy, vzkazy, vinotéky a sklepy, vinařská sdružení, vinařský adresář, WWW odkazy.

O víně - in vino veritas, novinky, články, zajímavosti, oblasti, svět velkých vín, průvodce trhem, akce, jak se naučit pít víno jako znalec.

Znalec vín - Milan Sedláček, Valtice, unikátní elektronická encyklopedie o víně, vinařství a vinohradnictví, 205 hesel, určeno pro laiky i odborníky.

Víno a vinaři - pravidla pro kombinaci jídla a vína, jak vybrat kvalitní víno (jak číst etiketu), přehled ohodnocení vín (soutěže, medaile) jak jim rozumět, jak víno podávat (teplota, sklo, atd.), jak založit a vést vlastní archiv vín, jak víno degustovat, recepty na jídla s vínem.

Česká a moravská vína - oficiální prezentace.

Moravské vinné sklepy a sklípky - Morava, sklepy, sklípky, výrobci vína, o víně a vinařství, vinařské oblasti, ubytování na jižní Moravě.

Vinařský fond České republiky - podpora vinařství v České republice, propagace českého a moravského vinařství v ČR i zahraničí.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce - novinky, zákony, předpisy, oznamovací povinnost, žádosti, dovoz, komise, inspekce, ověřování, třídění, zvyšování cukernatosti, evidence a hlášení, vzory vyplněných dokumentů, certifikace vína při vývozu, odkazy, instituce, výstavy, senzorické zkoušky.

Svaz vinařů České republiky - vinohradnictví, vinařství, výstavy, přehled odrůd, akce, zajímavosti, aktuality, časopis Vinařský obzor.

Národní vinařské centrum o.p.s. - obecně prospěšná společnost pro rozvoj vinařství v České republice, sídlo je v městě Valtice.

Salon vín České republiky - sídlo je v národním vinařském centru na Státním zámku ve Valticích, 100 nejlepších vín z České republiky, vína jsou vybírána a doporučena ze stovek vín na místních a regionálních výstavách, nejlepších 100 vín se nakonec vybíralo z 256 přihlášených a doporučených vzorků, vína byla hodnocena ve 2 komisích po 7 degustátorech, vedoucím a garantem hodnocení byl prof. ing. Vilém Kraus, CSc., vína hodnotili výhradně úspěšní absolventi degustátorské zkoušky podle evropských norem, seznam nejlepších 100 vín 2004/2005 je k dispozici na WWW stránkách. Tel.: 519352744, e-mail: salonvin@vinarskecentrum.cz.

Vinařská akademie - víno, informace, zajímavosti, propagace, ochutnávky, kurzy, semináře, školení, zkoušky, sommeliéři, gastronomie, moravská kuchyně.

Střední vinařská škola - Valtice, Střední odborná škola vinařská, Střední odborné učiliště zahradnické, tři obory (Agropodnikání se zaměřením na agroturistiku, Ochrana a tvorba životního prostředí, Vinohradnictví), škola se skvělou tradicí a reputací, vlastní školní hospodářství, dobrá vína za nízké ceny, vína jsou připravovaná žáky pod dozorem profesorů - odborníků.

Hlavní město vína - Valtice a víno, úvod, vinařské akce, vinotéky, vinné sklípky, vinařské vzdělávání, výrobci vína, ostatní služby, fotogalerie, odkazy.

Biovína - vína, která zaujala.